Sony Xperia Z1 dostępna w Polsce jest także u operatorów

Sony Xperia Z1 to najnowszy smartfon w ofercie japońskiego producenta. Zaprezentowany został zaledwie miesiąc temu na targach IFA 2013 w Berlinie, a już tydzień temu trafił na sklepowe półki. Telefon można kupić też podczas podpisywania umowy z operatorem telefonii komórkowej. W Polsce jest to Orange i Plus.

Najnowszy smartfon w ofercie japońskiej firmy Sony to ogromne urządzenie z wyświetlaczem o przekątnej pięciu cali i aparacie z matrycą o rozdzielczości 20,7 megapiksela. Telefon jest elegancki, ma aluminiową ramkę, a zarówno front jak i tył urządzenia pokrywa wysokiej jakości szkło. Xperia Z1 napędzana jest przez najszybszy układ w ofercie firmy Qualcomm, czyli Snapdragon 800 wspomagany 2 GB pamięci RAM. Niespotykaną u konkurencji cechą tego telefonu jest kurzo- i wodoodporność.

Xperia Z1 wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród użytkowników, którzy czekali na pojawienie się telefonu w sklepach. Na półki telefon trafił pod koniec września w cenie 2599zł. Są jednak osoby, które wolą zakupić telefon u operatora. W Polsce trafił on do oferty Orange i Plusa oraz taryf Orange Smart Plan Multi oraz Holo, a także Plus OMG. Ceny chociaż wysokie, to nie są zaporowe i w żadnym przypadku nie są wyższe od ceny rynkowej, jak to się czasami zdarza.

Sony Xperia Z1 dostępna w Polsce jest także u operatorów

Xperia Z1

W przypadku Orange w najtańszym abonamencie Smart Plan Holo za 29,90zł miesięcznie opłata początkowa za telefon wynosi 1859zł, a w najdroższym Smart Plan Multi za 159,90zł jest to już tylko 249zł. W sieci Plus i taryfie OMG 19,9 (29,90zł na miesiąc) za Xperię Z1 trzeba zapłacić tyle samo co w Orange, czyli 1859zł. Przy wybraniu największego możliwego miesięcznego zobowiązania w Plusie w wysokości 104,9zł (taryfa OMG 84,9) cena za smartfon spada do 978,99zł.

Zobacz również:

źródło: gsmmaniak.pl