Sony Xperia Z1 trafia do kolejnego polskiego operatora. Jest nim Play

Najnowszy smartfon w ofercie firmy Sony zaprezentowany został na berlińskich targach IFA na początku września tego roku. W niecały miesiąc później Xperia Z1 trafiła do sprzedaży w polskich sklepach, a teraz powoli zaczyna pojawiać się w ofertach rodzimych operatorów. Do Plusa i Orange’a dołącza dzisiaj Play.

Sony Xperia Z1 to najnowszy telefon w ofercie japońskiego producenta. Smartfon posiada ogromny ekran o przekątnej pięciu cali i rozdzielczości Full HD. Napędzany jest przez bardzo wydajny układ Qualcomm Snapdragon 800. Działa pod kontrolą Androida w wersji 4.2.2, a za płynność działania systemu Google, oprócz mocnego czterordzeniowego procesora, odpowiada aż 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Godny uwagi jest też aparat o matrycy o wielkości 20,7 megapikseli oraz bardzo dobre wykonanie telefonu. Ma aluminiową ramkę, a front i tył urządzenia pokrywa szkło.

Wczoraj informowaliśmy o tym, że Xperia Z1 trafiła do oferty Plusa i Orange’a, a dziś natomiast sieć Play chwali się wprowadzeniem tego smartfona do siebie. W wolnej sprzedaży telefon dostępny jest w sugerowanej cenie 2599zł, ale można rozsądnie założyć, że zaraz spadnie ona do bardziej akceptowalnego poziomu. Patrząc na tabelę z cennikiem Playa w ofercie dla klientów indywidualnych oraz firm ceny też nie wyglądają najgorzej, ale zdecydowanie nie jest to tani telefon.

Xperia Z1

Xperia Z1

Dla przykładu w najtańszym abonamencie Formuła Unlimited w wariantach Super oraz RePlay za 29,99 zł miesięcznie Sony Xperia Z1 można nabyć za 2089zł. W taryfie Formuła 4.0 Unlimited Smartfon przy miesięcznym zobowiązaniu 99,99zł cena to 1289zł, a za złotówkę można go kupić wybierając abonament Formuła Europa Unlimited Smartfon za 179,99zł miesięcznie. Pełne cenniki znajdują się pod umieszczonymi powyżej linkami.

źródło: blogplay.pl