Sony Xperia Z1 w sprzedaży z obiektywem QX10. Znamy polskie ceny

Sony wraz z premierą swojego nowego flagowego smartfona Xperia Z1 wprowadziło do sprzedaży ciekawe akcesoria. Są to dedykowane telefonom obiektywy, które mogą samodzielnie robić zdjęcia, a telefon służy im za wizjer. W ramach promocji użytkownicy z Polski mogą nabyć najnowszy smartfon Sony wraz z jednym z tych gadżetów o nazwie QX10 i zaoszczędzić przy tym kilkaset złotych.

Na berlińskich targach IFA 2013 japońska firma Sony zaprezentowała mnóstwo nowych urządzeń, akcesoriów i dodatków. Wśród nich znalazł się najnowszy smartfon Sony Xperia Z1. Ten pięciocalowy telefon posiada bardzo dobry aparat fotograficzny robiący zdjęcia w rozdzielczości nawet 20-tu megapikseli, ale z racji wymiarów nie posiada cyfrowego Zoomu. Ale Sony znalazło rozwiązanie tego problemu.

Sony Xperia Z1 w sprzedaży z obiektywem QX10. Znamy polskie ceny

Xperia Z1

Są nim akcesoria wyglądające jak obiektywy, a w rzeczywistości będące kompaktowymi aparatami zamkniętymi w formie obiektywu. Dostępne będą dwa modele, tańszy QX10 oraz droższy QX100. Gadżet jest dość drogi - sugerowana cena producenta w USA to odpowiednio 250 dolarów i 450 dolarów. Użytkownicy z Polski będą mieli jednak okazję nabyć tańszy model znacznie taniej.

Sony Xperia Z1 w sprzedaży z obiektywem QX10. Znamy polskie ceny

Sony QX10

Promocję na obiektyw QX10 zapowiedział sklep Euro RTV AGD, w którym sam telefon Xperia Z1 oferowany jest w cenie 2599zł, a obiektyw sprzedawany jest za 799zł, co daje łączną cenę 3398zł. Pierwsze 100 osób które zamówi zestaw dostanie jednak rabat w wysokości 399zł, a po jego odliczeniu cena smartfona Xperia Z1 z obiektywem QX10 spadnie do 2999zł.