Sony Xperia Z1F - międzynarodowa premiera zagrożona? Nie!

Sony Xperia Z1F dołączyła do rodziny podobnych mini modeli w ofercie Samsunga i HTC, które, jak się właśnie dowiadujemy, nie sprzedają się najlepiej. Czy oznacza to więc, że międzynarodowa premiera mniejszej wersji smartfona Sony Xperia Z1 może być zagrożona?

Kilka tygodni temu pojawiły się doniesienia, z których wynikało, że firma Sony pracuje nad mniejszą wersją smartfona Xperia Z1. Dokładnie 10 października otrzymaliśmy potwierdzenie, że były one prawdziwe. Japoński operator NTT DoCoMo zaprezentował bowiem smartfon #Xperia Z1F, który oferuje m.in. do dyspozycji użytkowników:

- 4,3-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli

- procesor Qualcomm Snapdragon 800 SoC (cztery rdzenie 2.2 GHz, GPU Adreno 330)

- 2 GB pamięci RAM

- 16 GB wewnętrznej pamięci

- slot microSD

- aparat z matrycą 20,7 MP EXMOR

- akumulator 2300 mA

Jak widać, "maleństwo" to nie ustępuje pod względem wydajności swojemu większemu bratu.

Xperia Z1 mini - międzynarodowa premiera zagrożona?

Póki co, Xperia Z1F będzie dostępna jedynie na rynku japońskim. Niestety nic obecnie nie wiadomo na temat jej międzynarodowej premiery, która, jak sądzę, jest przez wielu z Was oczekiwana:

"Na pewno byłby hit. 4,3 cala i najlepsze wnętrzności to jest to czego brakuje na rynku." - pisze pod jednym z tekstów o Xperia Z1 mini "Marcin".

W serwisie DigiTimes.com pojawiły się jednak właśnie doniesienia, z których wynika, że ostatnie wersje mini flagowych smartfonów - Samsung Galaxy S4 mini i HTC One mini - sprzedają się znacznie poniżej oczekiwań. Czy w związku z tym można więc mieć obawy o premierę Xperia Z1F na innych rynkach?

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [18.10.2021]

Wydaje mi się, że nie. Źródła branżowe twierdzą bowiem, że negatywny wpływ na sprzedaż wspomnianych modeli mini mają smartfony klasy średniej Samsunga i innych producentów. W przypadku modelu Xperia Z1F nie ma jednak takiego zagrożenia, gdyż w przeciwieństwie do Samsunga i HTC firma Sony nie poszła na kompromis i, jak już wpsomnieliśmy, wyposażyła swoje najnowsze dziecko praktycznie w takie same same podzespoły, jak model Xperia Z1