Sony Xperia Z2 Compact pojawia się na horyzoncie pod nazwą kodową Xperia A2

Sony na początku roku zaprezentowało wyjątkowy telefon, jakim była Xperia Z1 Compact. To pierwszy smartfon o parametrach flagowca, który miał niewielkie rozmiary w porównaniu do wszystkich topowych urządzeń z Androidem dostępnych w sprzedaży. Wygląda też na to, że niedługo pojawi się jego następca.

Praktycznie wszystkie smartfony z górnej półki mają dzisiaj ekrany o przekątnej 5 cali lub więcej. Niestety, jeśli już firmy decydują się na wydanie modelu Mini, to ma on znacznie gorsze parametry od flagowca. Tak było w przypadku chociażby HTC One Mini oraz Samsungów Galaxy SIII Mini i S4 Mini. Jedynie japońska firma Sony postanowiła pójść w inną stronę.

KIlka miesięcy po premierze Xperii Z1 do oferty Sony trafiła Xperia Z1 Compact. Posiadała ona praktycznie te same podzespoły, ale mniejszy ekran o niższej rozdzielczości, nieco mniej pojemną baterię oraz jak nazwa wskazuje kompaktową obudowę. Niestety, podczas targów MWC 2014 i prezentacji kolejnego flagowca Japończyków oba modele - Xperia Z2 i Xperia Z2 Compact nie zadebiutowały jednocześnie.

Zobacz również:

  • Powrót do szkoły – jak zapewnić cyfrowe bezpieczeństwo całej rodzinie
  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 18.10.2021]
Sony Xperia Z2 Compact pojawia się na horyzoncie pod nazwą kodową Xperia A2

Najnowszy flagowiec Xperia Z2, który niedawno trafił do sprzedaży to znów ogromny telefon o 5,2-calowym ekranie. Sporo jednak wskazuje na to, że jego pomniejszona wersja nazwana Xperia Z2 Compact pojawi się już niedługo. Taki wniosek można wyciągnąć po obejrzeniu zdjęć materiałów promocyjnych japońskiej sieci DoCoMo. Obok Xperii Z2 widnieje tam model nazwany Xperia A2.

Wygląd oraz wymiary tego telefonu wskazują na to, że mimo oznaczenia A2 może on być bezpośrednim następcą Xperii Z1 Compact i jej japońskiej wersji Xperia Z1f. Nowy telefon analogicznie do poprzednika zadebiutuje najpewniej wpierw na rynku japońskim, by następnie trafić do sprzedaży w innych krajach.

źródło: xperiablog.net