Sony Xperia Z2 Tablet z obsługą kart pamięci microSD o pojemności 128 GB

Najnowszy Xperia Z2 Tablet od firmy Sony będzie pierwszym urządzeniem od japońskiego producenta, które będzie obsługiwało nowe karty microSD o pojemności 128 GB. W przypadku tabletu o pojemności pamięci wewnętrznej 32 GB pozwoli to na uzyskani 160 GB przestrzeni na dane.

Sony Xperia Z2 Tablet to jedno z dwóch topowych urządzeń zaprezentowanych na targach Mobile World Congress 2014, które odbyły się dwa tygodnie temu w Barcelonie. Zarówno smartfon, jak i tablet Sony Xperia Z2 to urządzenia z najwyższej półki, w których wykorzystano kilka nowych rozwiązań. Jednym z nich jest obsługa standardu MHL 3.0, która pozwala odtwarzać wideo w jakości 4K. Producent zdaje sobie najwyraźniej sprawę, że filmy w takiej jakości będą zajmowały sporo przestrzeni dyskowej.

Sony wyposażyło swój tablet Xperia Z2 Tablet w nowy typ złącza microSD. Dzięki temu podwojono maksymalną objętość karty, którą wykryje zainstalowany w Xperii Z2 Tablet system Android. Pozwoli to na wykorzystanie karty pamięci o pojemności do 128 GB. W zależności od wersji tabletu pozwoli to na uzyskanie łącznej pojemności 144 GB w przypadku tabletu z 16 GB wbudowanej pamięci lub nawet 160 GB w urządzeniu w wersji z 32 GB pojemności.

Zobacz również:

  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 22.10.2021]
  • Samsung Galaxy Tab S8 na pierwszych grafikach! Na premierę jeszcze poczekamy...
Sony Xperia Z2 Tablet z obsługą kart pamięci microSD o pojemności 128 GB

Sony Xperia Z2 Tablet to jedno z dwóch nowych urządzeń w ofercie firmy Sony. Podobnie jak smartfon Sony Xperia Z2 pracuje pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat. W tablecie producent zdecydował się na ekran o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 1920 na 1200 pikseli. Całość napędza procesor Qualcomm Snapdragon 801 taktowany zegarem 2,3 GHz, który wspomaga 3 GB pamięci RAM.

źródło: vaioblog.pl