Sony Xperia Z2 będzie telefonem bardzo łatwym do naprawy

Najnowszy flagowy smartfon Sony nie trafił jeszcze na sklepowe półki, ale już w sieci pojawiły się zdjęcia pokazujące jak wyglądają jego podzespoły w środku. Przez autorów zdjęć nowe urządzenie Japońskiego producenta z linii Xperia zostało uznane przy tym za dość łatwe w naprawie.

Wiele nowoczesnych urządzeń z segmentu elektroniki użytkowej jest dzisiaj bardzo trudna w naprawie. Zarówno smartfony, tablety jak i Ultrabooki projektowane są tak, żeby zachować jak najniższą masę i wymiary zewnętrzne przy możliwie dużym ogniwie zasilającym. Z tego powodu stosowane są najczęściej obudowy unibody i skomplikowane konstrukcje skłądające się z bardzo wielu delikatnych i małych elementów.

Nowoczesne urządzenia mobilne sprawiają tym samym problemy nie tylko zwykłym użytkownikom, ale też serwisantom. Koszt naprawy takiego sprzętu jest przy tym znacznie wyższy niż starego, prostego telefonu, w którym liczba modułów była ograniczona do minimum. Bardzo słabo pod tym względem wypadają między innymi sprzęty Apple i najnowszy HTC One. Okazuje się, że w przypadku telefonu Sony Xperia Z2 sytuacja nie prezentuje się tak dramatycznie.

Zobacz również:

Sony Xperia Z2 będzie telefonem bardzo łatwym do naprawy

Rozbiórki smartfona Sony Xperia Z2 dokonali autorzy Mobile China. Opublikowali oni zdjęcia na których widać każdą z części nowego flagowca Japończyków. Twierdzą też, że rozbiórka telefonu była relatywnie prosta, chociaż wymagało to posiadania specjalistycznych narzędzi. Czegoś takiego nie można niestety powiedzieć o flagowcach konkurencji, w których dostęp do poszczególnych komponentów bywa mocno utrudniony.

Ze zdjęciami można zapoznać się na stronie cnmo.com.