Sony Xperia Z2 będzie telefonem bardzo łatwym do naprawy

Najnowszy flagowy smartfon Sony nie trafił jeszcze na sklepowe półki, ale już w sieci pojawiły się zdjęcia pokazujące jak wyglądają jego podzespoły w środku. Przez autorów zdjęć nowe urządzenie Japońskiego producenta z linii Xperia zostało uznane przy tym za dość łatwe w naprawie.

Wiele nowoczesnych urządzeń z segmentu elektroniki użytkowej jest dzisiaj bardzo trudna w naprawie. Zarówno smartfony, tablety jak i Ultrabooki projektowane są tak, żeby zachować jak najniższą masę i wymiary zewnętrzne przy możliwie dużym ogniwie zasilającym. Z tego powodu stosowane są najczęściej obudowy unibody i skomplikowane konstrukcje skłądające się z bardzo wielu delikatnych i małych elementów.

Nowoczesne urządzenia mobilne sprawiają tym samym problemy nie tylko zwykłym użytkownikom, ale też serwisantom. Koszt naprawy takiego sprzętu jest przy tym znacznie wyższy niż starego, prostego telefonu, w którym liczba modułów była ograniczona do minimum. Bardzo słabo pod tym względem wypadają między innymi sprzęty Apple i najnowszy HTC One. Okazuje się, że w przypadku telefonu Sony Xperia Z2 sytuacja nie prezentuje się tak dramatycznie.

Sony Xperia Z2 będzie telefonem bardzo łatwym do naprawy

Rozbiórki smartfona Sony Xperia Z2 dokonali autorzy Mobile China. Opublikowali oni zdjęcia na których widać każdą z części nowego flagowca Japończyków. Twierdzą też, że rozbiórka telefonu była relatywnie prosta, chociaż wymagało to posiadania specjalistycznych narzędzi. Czegoś takiego nie można niestety powiedzieć o flagowcach konkurencji, w których dostęp do poszczególnych komponentów bywa mocno utrudniony.

Ze zdjęciami można zapoznać się na stronie cnmo.com.