Sony Xperia Z2 ma o klasę lepszy wyświetlacz od Xperii Z1

Sony na targach MWC 2014 zaprezentowało nowy flagowy model smartfona o nazwie Xperia Z2. Wyeliminowano w nim jedną z największych wad poprzednika, jakim był ekran o słabych kątach widzenia i kiepskim odwzorowaniu kolorów.

Sony Xperia Z1 to zeszłoroczny flagowiec w ofercie japońskiego producenta. Został on zaprezentowany na targach IFA 2013 w Berlinie i po miesiącu trafił na sklepowe półki. Pod względem parametrów to nadal jedno z najlepszych urządzeń jakie można kupić. Niestety, urządzenie zostało wyposażone w słabej jakości ekran. Odwzorowanie kolorów i kąty widzenia wyświetlacza w Xperii Z1 nie stały na wysokim poziomie.

W nowym telefonie Xperia Z2, który został po raz pierwszy zaprezentowany światu na targach MWC 2014, zastosowany ekran jest wreszcie w stanie rywalizować z produktami konkurencji. Nowy panel to LCD IPS o rozdzielczości 1080p ma nieco dłuższą przekątną od poprzednika. Mamy tutaj do czynienia z ekranem 5,2 cala w Xperii Z2 w porównaniu do 5 cali w Xperii Z1. Odwzorowanie kolorów i kąty widzenia są wyraźnie lepsze, a pierwsze wrażenia z targów potwierdzają syntetyczne testy.

Sony Xperia Z2 ma o klasę lepszy wyświetlacz od Xperii Z1

Jak donosi serwis PhoneArena, gamut kolorów wyświetlanych przez Xperię Z2 jest większy niż standardowa przestrzeń RGB, dzięki czemu odwzorowanie kolorów jest zbliżone do tego, co użytkownicy znają z ekranów SuperAMOLED. Ekran wygląda na naprawdę dobrze skalibrowany. Dobrze, że Sony wyciągnęło wnioski z błędów popełnionych w zeszłym roku, chociaż konsumenci posiadający Xperię Z1 mogą poczuć się nieco zawiedzeni.