Sony Xperia Z2 na horyzoncie? Są już pierwsze plotki

Najnowszy telefon Sony o nazwie Xperia Z1 jeszcze nie zdążył trafić do sprzedaży, a już pojawiają się plotki o jego następcy. Xperia Z2 o nazwie kodowej Avatar ma zostać pokazany światu już na początku przyszłego roku podczas targów CES w Las Vegas wraz z Xperią Z1 Mini. Biorąc pod uwagę tempo wydawania przez Sony nowych telefonów jest duża szansa, że tak właśnie się stanie.

Informacje na temat kolejnego flagowego telefonu od Sony z linii Xperia Z ujawnił serwis Phone Arena. Ponieważ nie zostało ujawnione ich pierwotne źródło należy do nich podchodzić z rezerwą, ale opisana w artykule specyfikacja wygląda prawdopodobnie. Sercem Xperii Z2 ma być tak jak w obecnym modelu układ Qualcomm Snapdragon 800, ale wspierać ma go aż 3 GB pamięci RAM. Obecny będzie też ten sam aparat robiący zdjęcia o rozdzielczości nawet 20,7 megapiksela oraz nowa możliwość kręcenia filmów w rozdzielczości 4K.

Zmieniony ma zostać jednak ekran, który ma mieć jeszcze dłuższą przekątną niż pięciocalowy poprzednik. Wyświetlacz ma być wykonany w energooszczędnej technologii IGZO firmy Sharp i mieć olbrzymie zagęszczenie pikseli na poziomie 500PPI (pixel per inch, piksela na cal). Wnioskować z tego można, że będzie miał on rozdzielczość jeszcze wyższą niż będące dziś standardem w urządzeniach z Androidem z wyższej półki Full HD 1080p. Dostateczną ilość prądu do zasilenia nowego smartfona ma zapewnić akumulator o pojemności 3200 mAh.

Sony Xperia Z2 na horyzoncie? Są już pierwsze plotki

Xperia Z1

Trudno powiedzieć, czy plotki o następcy zet-jedynki się potwierdzą. Pojawiały się bardzo szybko, bo jeszcze przed oficjalnym wprowadzeniem do sprzedaży na niektórych rynkach (w tym w Polsce) obecnego topowego modelu w ofercie firmy Xperia Z1. Ciężko się jednak dziwić, bo od premiery pierwszego telefonu z linii Xperii Z minęło zaledwie pół roku, który swoją drogą został zapowiedziany na zeszłorocznych targach CES.

Prezentacja kolejnego modelu właśnie na tych targach wydaje się mieć dużo sensu. Jeśli tak się stanie, to oznaczać będzie że japońska firma narzuciła sobie znacznie szybsze tempo wypuszczania kolejnych modeli niż inne firmy. Pozostali giganci, jak chociażby Apple, Samsung i HTC, prezentują nowe modele z najwyższej półki raz na rok. Warto też przypomnieć, że na targach CES pojawić ma się też mniejsza wersja obecnego flagowca, czyli Xperia Z1 Mini.