Sony Xperia Z2 okrzyknięta najlepszym fotograficznym smartfonem świata

Sony Xperia Z2 to zaprezentowany w trakcie targów MWC 2014 najnowszy smartfon w ofercie japońskiego producenta. Telefon lada moment trafi do sprzedaży, a z pierwszych testów, recenzji i rankingów wynika, że urządzenie rozłoży na łopatki konkurencję pod względem jakości zdjęć. Nie jest też zaskoczeniem, że nowy flagowiec jest lepszy od poprzedniego modelu.

Najnowszy smartfon Sony zaprezentowany został w Barcelonie pod koniec lutego w trakcie targów Mobile World Congress 2014. Urządzenie niedługo powinno trafić oficjalnie do sprzedaży, ale kilka egzemplarzy telefonu trafiło już do rąk pierwszych testerów. Pojawiły się już pierwsze rankingi, w których Sony Xperia Z2 porównywana jest do konkurencji oraz poprzedniego flagowca Japończyków

Taki prestiżowy ranking porównujący telefony, w tym jakość zdjęć i filmów przez nie wykonywanymi przygotował serwis DxOMark. Sony Xperia Z2 otrzymała w nim wyróżnienie za aparat i jakość zarówno fotografii, jak i filmów wykonanych smartfonem. Przyznanie nagrody odbyło się po zbadaniu smartfona Sony w warunkach laboratoryjnych, a testerzy zwrócili uwagę na bardzo dobrą obsługę ekspozycji i kontrastu i byli zadowoleni z działania autofocusa.

Zobacz również:

  • Apple Watch zmierzy ciśnienie krwi? Wkrótce to będzie możliwe!
  • PS5 – gdzie kupić konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [21.10.2021]
Sony Xperia Z2 okrzyknięta najlepszym fotograficznym smartfonem świata

W badaniu Sony Xperia Z2 pokonała nie tylko konkurencję, ale okazała się też lepsza od poprzedniej Xperii Z1. Chociaż oba telefony mają tyle samo megapikseli, to aparat w Xperii Z2 wykonuje lepsze fotografie, które mają mniej szumów. Aparat szybciej łapie ostrość na wskazanym obiekcie, a aplikacja aparatu posiada więcej funkcji poprawiających jakość zdjęć i dodających ciekawe efekty.

źródło: xperia.nadotyk.pl