Sony Xperia Z2: światowa premiera rynkowa może się opóźnić

Oczekiwany przez wielu konsumentów smartfon Sony Xperia Z2 być może pojawi się w marcu jedynie na jednym/kilku wybranych rynkach.

Jednym z nowych flagowych smartfonów, który zaprezentowany został oficjalnie po raz pierwszy na zakończonych niedawno targach MWC w Barcelonie, był model Xperia Z2 firmy Sony. Do tej pory oczekiwano, że urządzenie to będzie miało rynkową premierę jeszcze w marcu. Użytkownik forum Esato, podpisujący się jako milukugiuniu (w przeszłości dał się poznać jako dostawca wiarygodnych informacji na temat produktów Sony), twierdzi jednak, że japońska firma ma poważne problemy z jednym z dostawców i zgromadziła tylko ograniczoną ilość egzemplarzy gadżetu. Jego zdaniem więc co prawda rozpocznie sprzedaż Xperii Z2 w marcu, ale ograniczy się do jednego, lub kilku wybranych rynków. W pełni światowa premiera miałaby natomiast nastąpić pod koniec kwietnia, lub na początku maja.

Oczywiście doniesienia te należy traktować z dużą ostrożnością. Jeżeli jednak okazałyby się prawdziwe, oznaczałyby poważne kłopoty dla Sony, ponieważ masowa sprzedaż smartfona Xperia Z2 rozpoczęłaby się miesiąc po premierze rynkowej największego rywala, modelu Samsung Galaxy S5. Być może japońską firmę wyprzedziłaby też tajwańska firma HTC, która zapowiedziała na 25 marca prezentację modelu All New One.

Zobacz również:

  • OPPO INNO DAY 2021 już 14 i 15 grudnia!
  • PS5 Pro - data premiery, cena, specyfikacja, wygląd. Sprawdź, co już wiemy