Sony Xperia Z2 trafia do sprzedaży w Polsce. Telefon zawitał do oferty Play

Sony Xperia Z2 to najnowszy smartfon japońskiego producenta, który został zaprezentowany pod koniec lutego na targach MWC 2014 w Barcelonie. Urządzenie trafia właśnie do oferty operatora Play.

Najnowszy smartfon Sony pojawił się w ofercie sklepu internetowego sieci Play. Użytkownicy już teraz mogą zamawiać urządzenie na stronie internetowej operatora. Telefon zaczął być też już rozsyłany do stacjonarnych oddziałów Playa, gdzie będzie można zakupić go od ręki. Telefon będzie dostępny za symboliczną złotówkę w taryfie za 179,99 złotych miesięcznie o nazwie Formuła Europa Unlimited Smartfon.

Sony Xperia Z2 trafia do sprzedaży w Polsce. Telefon zawitał do oferty Play

Telefon Sony Xperia Z2 cechuje się 5,2 calowym ekranem IPS LCD, którego rozdzielczość to 1920 na 1080 pikseli. Jakość obrazu jest znacznie lepsza niż u poprzednika. Wygląd telefonu zbliżony jest do zeszłorocznej Xperii Z1, ale producent zdecydował się na wprowadzenie do obudowy głośników stereo. Na specyfikację urządzenia składa się układ Snapdragon 801, 3 GB pamięci operacyjnej, 16 GB pamięci wewnętrznej ze slotem na karty microSD (do 128 GB) oraz 20,7-megapikselowy główny aparat.

Zobacz również:

Polacy mogą cieszyć się z terminowej premiery Xperii Z2 w naszym kraju, ponieważ nie we wszystkich regionach telefon zadebiutuje zgodnie z planem. Lokalne oddziały Sony w Hong Kongu i Wielkiej Brytanii zapowiadały już przesunięcie premiery na maj lub nawet czerwiec. Mówi się też o opóźnieniu rozpoczęcia sprzedaży nowego telefonu Sony w Stanach Zjednoczonych.

Warto przy tym zauważyć, że przed Xperią Z2 do sprzedaży trafiły nowe flagowe telefony największych konkurentów japońskiej firmy na androidowym rynku. Zaraz po marcowej prezentacji rozpoczęła się dystrybucja HTC One M8, a na początku kwietnia do sklepów trafił najnowszy Samsung Galaxy S5.