Sony Xperia Z2 zadebiutuje w Polsce bez opóźnień

Sony Xperia Z2 to najnowszy smartfon w ofercie japońskiego producenta, który powinien zadebiutować już niedługo. Pojawiły się jednak doniesienia dotyczące tego, że premiera telefonu ma się odbyć z opóźnieniem w niektórych regionach świata. Okazuje się jednak, że w Polsce telefon trafi do sklepów zgodnie z planem.

Na targach MWC 2014 japońskie Sony zaprezentowały najnowszy flagowy model telefonu. Pokazany po raz pierwszy pod koniec lutego smartfon o nazwie Xperia Z2 miał pierwotnie trafić do sprzedaży w kwietniu tego roku. Niestety, lokalne oddziały Sony na świecie informują, że premiera będzie opóźniona.

Taka sytuacja zdarzyła się już w Hong Kongu, gdzie telefon zadebiutuje dopiero w czerwcu. Podobne oświadczenie wystosowało Sony Mobile w Wielkiej Brytanii, gdzie premiera została przesunięta na maj. Xperia Z2 ma też podobno wejść z opóźnieniem na rynek amerykański, gdzie podobnie jak w Hong Kongu nowy telefon trafi do sklepów i operatorów w czerwcu.

Zobacz również:

Sony Xperia Z2 zadebiutuje w Polsce bez opóźnień

Okazuje się jednak, że problemy te mają nie dotknąć polskiego rynku. Polski oddział Sony utrzymuje, że premiera nastąpi zgodnie z planem jeszcze w tym miesiącu, a zamówienia przedpremierowe w różnych sklepach z elektroniką mają zostać w całości zrealizowane. Tyczy się to też zestawów Xperii Z2 z opaską Sony SmartBand w promocyjnej cenie w sklepie Euro RTV.

Nie ma jeszcze konkretnej daty premiery, bo ta zależeć będzie od ustaleń ze sklepami i operatorami. Potwierdza się za to informacja, że Sony Xperia Z2 trafi do oferty sieci T-Mobile, gdzie dla pierwszych klientów przygotowano bonus w postaci zegarka Sony SmartWatch 2.

źródło: komorkomania.pl