Sony Xperia Z2 zadebiutuje w Polsce jednak z opóźnieniem

Na stronie Sony przy składaniu przedpremierowego zamówienia na smartfon Xperia Z2 dowiadujemy się, że jego dostawy rozpoczęte zostaną na początku maja.

Xperia Z2 to najnowszy flagowy smartfon w ofercie firmy Sony, którego premiera miała miejsce na targach MWC 2014. Wówczas to usłyszeliśmy zapewnienie, że urządzenie to trafi na rynek w kwietniu.

Niedawno lokalne oddziały Sony po ponownym uruchomieniu przedsprzedaży (zatrzymana ona została w marcu) zaczęły jednak informować, że premiera rynkowa smartfona Xperia Z2 będzie opóźniona. W przypadku Hong Kongu została przesunięta na czerwiec, natomiast w przypadku Wielkiej Brytanii na maj.

Zobacz również:

  • OPPO INNO DAY 2021 już 14 i 15 grudnia!
  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! [3.12.2021]

Polska premiera też opóźniona

Na tle tych premierowych kłopotów sytuacja Polski zdawała się rysować w różowych barwach. Polski oddział Sony utrzymywał bowiem, że premiera rynkowa smartfona Xperia Z2 nastąpi zgodnie z planem jeszcze w kwietniu, co tyczyć się też miało zestawów z opaską Sony SmartBand w promocyjnej cenie w sklepie Euro RTV.

Niestety okazuje się, że problemy z dostawami smartfona Xperia Z2 najwyraźniej dotknęły również nasz kraj. Przy zamawianiu urządzenia na stronie Sony widnieje bowiem obecnie następująca informacja:

Sony Xperia Z2 zadebiutuje w Polsce jednak z opóźnieniem

Sony Xperia Z2