Sony Xperia Z3 Compact ma taką samą specyfikację jak Xperia Z3

Sony zgodnie z oczekiwaniami Sony zaprezentowało na targach IFA 2014 dwa zupełnie nowe smartfony. Tak naprawdę jednak to jeden telefon w dwóch rozmiarach, ponieważ specyfikacja Xperii Z3 i Xperii Z3 Compact niemal nie różni się.

Nowy smartfon Xperia Z3 na pierwszy rzut oka nie różni się zbytnio od poprzednika. Urządzenie napędza znany z Xperii Z2 czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 801, a jedyna różnica dotyczy taktowania - 2,5 GHz zamiast 2,3 GHz. Układ wspomagany jest przez 3 GB pamięci operacyjnej RAM, a do dyspozycji użytkownika zostało oddane 16 GB pamięci wewnętrznej.

W nowym smartfonie Sony znalazł się też przeprojektowany aparat 20,7 mpix obsługujący ISO 12800 i technologię Steady Shot. Xperia Z3 może pochwalić się 5,2-calowym ekranem o rozdzielczości Full HD, czyli 1920 na 1080 pikseli. Za zasilanie i obiecywany przez producenta dwudniowy czas pracy na baterii odpowiada ogniwo o pojemności 3100 mAh.

Xperia Z3 Compact ma prawie dokładnie te same podzespoły, co jej większy brat. Jedyna różnica to nieco mniejsza obudowa, co skutkuje krótszą przekątną ekranu długości 4,6 cala. Producent zdecydował się też na rozdzielczość HD, czyli 1280 na 720 pikseli i 2 GB zamiast 3 GB pamięci RAM pamięci RAM. Za zasilanie odpowiada z kolei ogniwo o pojemności 2600 mAh, ale producent także w tym przypadku obiecuje pełne dwa dni pracy na zasilaniu bateryjnym.

Warto dodać, że ze smartfonami Sony Xperia Z3 i Sony Xperia Z3 Compact specyfikację dzieli trzecie urządzenie, czyli Sony Xperia Z3 Tablet Compact. W tym tablecie znalazły się praktycznie takie same podzespoły jak w przypadku jego mniejszych braci, ale zamknięte zostały w większej obudowie skrywającej 8-calowy ekran Full HD i pojemniejszy akumulator.