Sony Xperia Z3 Compact - specyfikacja

W Sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat prawdopodobnej specyfikacji smartfona Sony Xperia Z3 Compact.

Firma Sony po wprowadzeniu na rynek flagowego smartfona Xperia Z1 udostępniła także jego wersję mini. Co ważne, w odróżnieniu od konkurencji podeszła do sprawy uczciwie i "upakowała" w niej takie same podzespoły (niechlubnym przykładem innego podejścia jest Samsung Galaxy S4 mini).

Kilka miesięcy temu japoński producent pokazał światu swój kolejny flagowy smartfon, model Xperia Z2, który niestety nie doczekał się wersji mini. Jesienią (być może podczas targów IFA w Berlinie) zaprezentuje jednak najprawdopodobniej jego następcę, model Xperia Z3, który, jak wynika z pojawiających się spekulacji, będzie miał towarzystwo w postaci mniejszej wersji noszącej oznaczenie Xperia Z3 Compact, lub Xperia Z3 mini.

Kilka dni temu do Sieci wyciekły zdjęcia przedstawiające rzekomo wspomniane urządzenia, natomiast na Twitterze @Doomlord_XDA zamieścił właśnie specyfikację drugiego z nich:

- 4,5-calowy wyświetlacz

- układ Snapdragon 801 2,5 GHz (Adreno 330)

- 2 GB pamięci RAM

- aparat 20,7 MP

- kamerka 2,1 MP

Dodatkowo udostępnił zrzut ekranu, z którego wynika, że będący w jego posiadaniu egzemplarz smartfona Xperia Z3 mini pracował pod kontrolą Androida 4.4.2 (jądro 3.4.0):

Sony Xperia Z3 Compact - specyfikacja