Sony Xperia Z3. Poznaliśmy prawdopodobną specyfikację telefonu

Sony najpewniej już za dwa miesiące zaprezentuje nową wersję swojego topowego smartfona z linii Xperia. Telefon o nazwie Xperia Z3 wedle wszelkich przesłanek pojawi się już we wrześniu na berlińskich targach IFA 2013. Zapowiada się jednak na to, że pod względem wyglądu i specyfikacji będzie to model bardzo zbliżony do Xperii Z2.

Xperia Z3 nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana, ale najpewniej taką właśnie nazwę będzie nosić kolejny sztandarowy smartfon japońskiego producenta. Jeśli Sony utrzyma tempo, to nowy model zaprezentowany zostanie już we wrześniu w Berlinie podczas organizowanych co roku targów elektroniki użytkowej, czyli IFA 2014.

O telefonie Xperia Z3 nie wiadomo jak na razie zbyt wiele. Do sieci trafiły fotografie, których autorzy przekonują, że prezentują one nowy telefon Sony. W kwestii specyfikacji informacje natomiast podał dziś niezawodny twitterowy profil @evleaks, gdzie zazwyczaj pojawiają się sprawdzone informacje o nowych smartfonach i tabletach przed premierą.

Sony Xperia Z3 wedle @evleaks będzie oznaczona jako D6653. Na pokładzie ma znaleźć się czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 801 taktowany zegarem 2,4 GHz. Specyfikację ma dopełnić układ graficzny Adreno 330, 5,15-calowy wyświetlacz Full HD, 3 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. W urządzeniu ma pojawić się ten sam aparat co w poprzednim modelu 20,7 mpix oraz kamerka do wideorozmów 2,1 mpix.

Jeśli informacje dotyczące specyfikacji technicznej telefonu oraz jego wyglądu obudowy się potwierdzą, będzie to oznaczać, że odświeżenia linii Xperia będziemy mogli spodziewać się dopiero w przyszłym roku podczas targów CES 2015 w Las Vegas lub MWC 2015 w Barcelonie.

źródło: @evleaks