Sony Xperia Z3 Tablet Compact na kolejnym zdjęciu. Pojawiła się też specyfikacja

Do rozpoczęcia IFA 2014 pozostały jeszcze dwa tygodnie, ale już teraz otrzymujemy informacje na temat nadchodzących premier. Jednym z urządzeń, jakie mogą zostać zaprezentowane podczas targów jest nowy tablet od Sony. Dzisiaj ze strony japońskiej producenta wyciekło zdjęcie niezaprezentowanego jeszcze sprzętu, którym może być Xperia Z3 Tablet Compact.

Sony jeszcze nie zapowiedziało oficjalnie żadnych nowych urządzeń, ale na targach IFA 2014 spodziewamy się kolejnych smartfonów i tabletów z rodziny Xperia Z. Największą niewiadomą jest Sony Xperia Z3 Tablet Compact, który według poprzednich doniesień ma być pierwszym 8-calowym urządzeniem mobilnym w ofercie japońskiego producenta.

Do tej pory producent sprzętów z linii Xperia Z nie potwierdził oficjalnie istnienia tego modelu, ale na stronie Sony znalazło się zdjęcie, które może prezentować właśnie ten tablet, który jest wyraźnie mniejszy od obecnego dziś w ofercie Sony Xperia Z2 Tablet. Do sieci trafiła też spodziewana specyfikacja techniczna nowego, mniejszego modelu.

Jeśli wierzyć przedpremierowym doniesieniom, to urządzenie będzie wyposażone w 8-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości Full HD. Sony Xperia Z3 Tablet Compact będzie wyposażony w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 801 taktowany zegarem 2,5 GHz, który wspierać będzie 3 GB pamięci RAM.

Producent zdecydował się też na 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia pojemności o kolejne 128 GB za pomocą kart microSD. Specyfikację dopełnia aparat 8 mpix oraz akumulator o pojemności między 4500 mAh a 5000 mAh.

źródło: gsmarena.com i androidorigin.com