Sony Xperia Z3 kontra Xperia Z4


Sony Xperia Z3 vs Sony Xperia Z4: aparaty

Smartfon Xperia Z3 oferuje główny aparat o rozdzielczości 20,7 miliona pikseli oraz przedni o rozdzielczości 2,2 miliona pikseli. Sony zamierza podobno w przypadku pierwszego pozostać przy wspomnianej rozdzielczości wprowadzając jednak pewne modernizacje, natomiast drugi zamierza bardziej przystosować do wymagań wielbicieli selfie wyposażając go m.in. w matrycę o rozdzielczości 5 MP.

Sony Xperia Z3 vs Sony Xperia Z4: łączność

Tutaj powinniśmy oczekiwać najnowszej łączności 4G i Bluetooth oraz NFC, DLNA, GPS i PS4 Remote Play. Obecnie wydaje się jednak, że seria Z smartfonów Sony w dalszym ciągu pozbawiona będzie dodatków, które oferuje już część konkurentów japońskiej firmy. Chodzi tutaj przede wszystkim o skaner linii papilarnych oraz możliwość bezprzewodowego ładowania akumulatora.

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 7.12.2021]

Sony Xperia Z3 vs Sony Xperia Z4: oprogramowanie

Smartfon Xperia Z3 pracuje pod kontrolą systemu Android KitKat, który zostanie zaktualizowany do Androida 5.0 Lollipop. Xperia Z4 będzie pracowała pod kontrolą tego drugiego. Oznacza to więc, że oba urządzenia będą pod względem systemowym w pewnym momencie praktycznie identyczne.

Sony Xperia Z3 vs Sony Xperia Z4: zasilanie

We wnętrzu smartfona Xperia Z3 znajdziemy akumulator o pojemności 3100 mAh, który przy normalnym użytkowaniu powinien bez problemu pozwolić na dwa dni pracy. Dodatkowo w razie konieczności możemy sięgnąć po tryb Ultra Stamina, który automatycznie wyłączając wszystkie funkcje oprócz podstawowych jest w stanie znacznie wydłużyć żywotność baterii. Niestety obecnie nie wiadomo jaką pojemność będzie miał akumulator Z4, lecz wydaje się, że ze względu chociażby na większy, znacznie bardziej usiany pikselami wyświetlacz, powinna ona być większa.

Jednego możemy być pewni: tryb Ultra Stamina pozostanie.

Sony Xperia Z3 vs Sony Xperia Z4: werdykt

Na obecną chwilę poruszamy się jedynie wśród niepotwierdzonych spekulacji. Wydaje mi się jednak, że dwóch elementów możemy być pewni: znacznego zwiększenia rozdzielczości (podobnie postąpią wszyscy najgroźniejsi konkurenci...no może oprócz Apple) oraz zauważalnego zwiększenia wydajności.