Sony Xperia Z3 z preinstalowaną chmurą Dropbox

Dropbox to jedna z najpopularniejszych usług w chmurze, która służy użytkownikom do przechowywania kopii zapasowej danych i synchronizacji plików pomiędzy urządzeniami. Firma weszła w partnerstwo z producentem smartfonów Sony. Na mocy umowy na telefonach Xperia Z3 preinstalawana jest teraz aplikacja kliencka Dropboksa, ale integracja usługi z systemem Android i nakładką Sony ma być jeszcze szersza.

Od teraz nowe smartfony Sony Xperia Z3 będą miały preinstalowaną aplikację Dropbox. Urządzenia już obecne na rynku dostaną ją najpewniej w formie aktualizacji oprogramowania. Dla użytkowników ma to w przyszłości skutkować dodatkowymi możliwościami w postaci integracji chmury bezpośrednio w nakładkę telefonu. Nie wiadomo jednak jeszcze, jak dokładnie taka integracja może wyglądać.

Sony Xperia Z3 z preinstalowaną chmurą Dropbox

Przykładem tego, co może osiągnąć twórca telefonu i nakładki na Androida przez partnerstwo z Dropboksem jest np. możliwość prostego wgrywania zdjęć prosto z aplikacji aparatu na dysk w chmurze. Oprócz tego Dropbox może służyć jako miejsce na kopię zapasową danych aplikacji systemowych. Przedstawiciele firmy zaznaczają, że zrobią wszystko, żeby Dropbox nie został uznany za tzw. bloatware, czyli niechciane przez użytkownika oprogramowanie dostarczane przez producenta.

Zobacz również:

  • Gdzie kupić nowego iPhone 13? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów
  • Nowe narzędzie Google pomoże znaleźć porzucone projekty w chmurze i usunąć je
  • Intel ujawnia IPU - Infrastructure Processing Unit

Aplikację Dropbox po pierwszym uruchomieniu telefonu w menu mogli zobaczyć już w przeszłości klienci takich firm jak HTC i Samsunga. Użytkownicy smartfonów tych producentów dostawali bonus w postaci dodatkowej przestrzeni na dane w chmurze na okres dwóch lat. W przypadku urządzeń Sony partnerstwo nie skutkuje niestety przyznaniem użytkownikowi telefonu dodatkowych gigabajtów.

źródło: xperiablog.net