Sony Xperia Z4 Tablet Ultra ma mieć ogromny wyświetlacz

W sieci pojawiła się specyfikacja techniczna niezapowiedzianego jeszcze tabletu Sony. Jeśli wierzyć udostępnionym danym nowe urządzenie będzie miało znacznie większy ekran niż dotychczasowe tablety wyprodukowane przez japońskiego giganta.

Pierwsze dwa tablety z rodziny Sony Xperia Z wyposażone zostały w 10-calowe wyświetlacze. Zaprezentowany we wrześniu minionego roku Sony Xperia Z3 Tablet Compact miał z kolei nieco mniejszy ekran o przekątnej długości 8 cali. Następne urządzenie z tej linii może być z kolei znacznie większe od poprzedników.

Sony Xperia Z4 Tablet Ultra, który ma pojawić się w przyszłym roku, ma mieć wyświetlacz o wyraźnie dłuższej przekątnej niż inne urządzenia z tej samej linii. Wskazuje na to specyfikacja techniczna, która pojawiła się w sieci oraz spodziewana nazwa urządzenia.

Sony Xperia Z4 Tablet Ultra ma mieć ogromny, 13-calowy ekran, co jest zrozumiałe ze względu na człon "Ultra" w nazwie. Pierwszy phablet Sony o nazwie Xperia Z Ultra z 2013 roku też był znacznie większy od smartfonów japońskiej firmy wydanych do tej pory.

Wyświetlacz w tablecie Sony może mieć nie tylko ogromną przekątną, ale też imponującą rozdzielczość. Na 13-calowej matrycy producent ma według doniesień serwisu padnews.cn zmieścić rozdzielczość 4K, czyli 3840 x 2400 pikseli. Sercem urządzenia ma być 64-bitowy procesor Qualcomm Snapdragon 810 wspierany przez aż 6 GB pamięci operacyjnej. Całością ma zarządzać system Android w najnowszej wersji, a tablet może zostać zaprezentowany już na wiosnę przyszłego roku.