Sony Xperia Z4 ma pojawić się od razu w kilku wariantach

Najpewniej już na początku przyszłego roku poznamy nowe urządzenia mobilne w ofercie japońskiej firmy Sony. Do sieci trafiła spodziewana specyfikacja Xperii Z4 i pierwsze informacje na temat następcy phbaletu Xperia Z Ultra.

Najnowsze smartfony o nazwach Sony Xperia Z3 oraz Xperia Z3 Compact zostały pokazane światu podczas targów IFA 2014 w Berlinie. Kolejne telefony z linii Xperia Z powinny zostać zaprezentowane już na początku przyszłego roku. Wedle ostatnich doniesień ich prezentacja odbędzie się nie w trakcie wiosennych targów MWC 2015 w Barcelonie, a już w 5 stycznia w trakcie CES 2015 w Las Vegas.

Dowiedzieliśmy się nieco na temat spodziewanej specyfikacji Xperii Z4. Jeśli wierzyć źródłom serwisu Phone Arena Sony ma się zdecydować na wykorzystanie układu Qualcomm Snapdragon 805. Ma go wspierać aż 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Oprócz tego na pokładzie znajdzie się nowy aparat wykonujący zdjęcia o wielkości 20,7 mpix z poprawioną optyką względem poprzednich generacji smartfonów Sony. Ma pojawić się też nowy szerokokątna przednia kamera 4,8 mpix.

Zobacz również:

  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! [3.12.2021]
  • OPPO INNO DAY 2021 już 14 i 15 grudnia!
Sony Xperia Z4 ma pojawić się od razu w kilku wariantach

Jeśli wierzyć pierwszym plotkom na temat Xperii Z4 nowy topowy telefon Sony zostanie wyposażony w ekran o przekątnej długości 5,4 cala o rozdzielczości Quad HD. Dzięki temu nie będzie odstawać już od konkurencji w postaci zaprezentowanych w tym roku LG G3 i Samsunga Galaxy Note 4. Oprócz tego ma pojawić się też następca phabletu Xperii Z Ultra. Ma on nosić nazwę Xperia Z4 Ultra i cechować się 5,9-calowym wyświetlaczem i zbliżoną specyfikacją do zwykłej Xperii Z4.

źródło: phonearena.com