Sony Xperia Z4 na szczęście ze slotem microSD

Sony Xperia Z4, jak się wydaje, trafił właśnie do bazy Federalnej Komisji Łączności (ang. Federal Communications Commission, FCC).

Sony Xperia Z4 to smartfon, którego większą część specyfikacji chyba poznaliśmy przy okazji zamieszczenia jego danych w benchmarku Antutu. Dzięki temu oraz wcześniej ujawnionym zdjęciom mającym ponoć prezentować to urządzenie dowiedzieliśmy się, że w wielu elementach nie powinniśmy oczekiwać zmian. Będzie ono bowiem prawdopodobnie bardzo podobne z wyglądu do modelu Xperia Z3 i zaoferuje ekran Full HD oraz aparat 20 MP.

Niestety pojawiły się również spekulacje wskazujące, że japoński producent może pójść w kierunku Samsunga, który dokonał drastycznych cięć funkcyjnych w przypadku następcy Galaxy S5, modelu Galaxy S6, pozbawiając go wodoszczelności i możliwości rozbudowy wewnętrznej pamięci za pomocą karty microSD.

Zobacz również:

  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! [27.10.2021]
  • Składane smartfony to już przeżytek? Oto zaskakujący pomysł OPPO!

O ile jednak rezygnacja z wodoodporności wydawała się od razu tak mało prawdopodobna, że większość z internautów informacje o niej potraktowała jako nieprawdziwe, o tyle z brakiem slotu microSD sprawa nie wydawała się już tak oczywista. Dzisiaj zdaje się jednak, że mamy większą pewność, iż doniesienia te nie będą miały pokrycia w rzeczywistości. W bazie Federalnej Komisji Łączności (ang. Federal Communications Commission, FCC) pojawiły się bowiem informacje na temat urządzenia Xperia noszącego kodowe oznaczenie PM-0780:

Sony Xperia Z4 na szczęście ze slotem microSD

Sony Xperia Z4 ze slotem microSD

Jak widzicie, powyższy schemat potwierdza, że po lewej stronie znajduje się slot karty pamięci microSD. Skąd jednak wiadomo, że chodzi o model Xperia Z4? Oczywiście na 100% nie wiadomo. Sugerują to jednak wymiary: 146 x 73 mm. Dla przypomnienia wymiary poprzedników: 146 x 72 mm dla Xperii Z3 i 146,8 x 73,3 dla Xperii Z2.