Sony Xperia Z4 - tak wygląda konkurent Galaxy S6

Sony Xperia Z4 "wyciekła" do Sieci na kolejnym zdjęciu wyglądającym na oficjalny render.

Podczas niedawno zakończonych targów MWC w Barcelonie mieliśmy okazję poznać pierwsze dwa "androidowe" flagowe smartfony - HTC One M9 i Samsung Galaxy S6. Drugiemu z nich towarzyszył przeznaczony dla osób chcących wyróżnić się w tłumie dysponujący zakrzywionym ekranem model Galaxy S6 Edge.

Obecnie oczekujemy jeszcze premiery flagowych modeli przede wszystkim firm LG i Sony. Dzisiaj dzięki "sieciowemu donosicielowi" @OnLeaks mamy okazję zaprezentować smartfon drugiej z nich, model Xperia Z4, na wyglądającym na oficjalny render zdjęciu:

Sony Xperia Z4 - tak wygląda konkurent Galaxy S6

Sony Xperia Z4

Jak widać, Sony nie zamierza zrezygnować ze stylistyki OmniBalance. Xperia Z4 wygląda bardzo podobnie do modelu Xperia Z3. Podstawowa różnica rzucająca się w oczy dotyczy braku slotu na kartę microSD. Wcale nie oznacza to jednak, że urządzenie nie będzie go miało. Być może bowiem znajdzie się w zupełnie innym miejscu. Z drugiej jednak strony warto przypomnieć, że Galaxy S6 jako pierwszy flagowiec Samsunga nie pozwala na rozbudowanie pamięci wewnętrznej...

Przy tej okazji warto zauważyć, że powyższe zdjęcie dostarcza informacji zgodnych z tymi, jakie uzyskaliśmy przy okazji wcześniejszego "wycieku" zdjęć prezentujących rzekomo obudowę nowego telefonu Sony. Wówczas zauważyć można na nich było dodatkowo, że port USB nie jest już chroniony zaślepką. Nie oznacza to jednak automatycznej rezygnacji z wodoodporności jak w przypadku Galaxy S6. Pamiętajmy bowiem o zaprezentowanym na MWC modelu Xperia M4 Aqua.

Podsumowując, w najgorszym przypadku Xperia Z4 nie będzie wodoszczelna i zostanie pozbawiona slotu microSD. Moim zdaniem jednak znacznie bardziej prawdopodobne jest, że wodoszczelność jako bardzo charakterystyczna cecha flagowców Sony pozostanie. Mam jednak nadzieję, że żaden z tych scenariuszy nie zostanie zrealizowany i japońska firma nie zdecyduje się na żadne kompromisy pozostawiając microSD oraz dodatkowo usprawniając funkcję wodoszczelności poprzez rezygnację z zaślepki na USB.

AKTUALIZACJA

Na stronie nowhereelse.fr pojawiło się więcej zdjęć smartfona Sony Xperia Z4.

Aktualizacja: 17 marca 2015 12:29

Dodałem informację o kolejnych renderach.