Sony Xperia Z4 też ma mieć wersję Dual-SIM

Najprawdopodobniej już na wiosnę tego roku Sony zaprezentuje nowy topowy telefon w swojej ofercie. Jak wynika z dokumentów FCC nowy sztandarowy smartfon japońskiej firmy może podobnie jak jego poprzednik trafić na wersji również w wersji posiadającej dwa sloty na kartę SIM.

Smartfony typu Dual-SIM pozwalają użytkownikom korzystać z dwóch kart SIM jednocześnie. Pozwala to odbierać i wysyłać wiadomości oraz odbierać i inicjować połączenia z dwóch numerów komórkowych bez konieczności wymieniania za każdym razem karty na inną.

Urządzenia tego typu docenią głównie osoby, które korzystają z prywatnych i służbowych jednocześnie. Dzięki telefonom typu Dual-SIM mogą oni zrezygnować z jednego aparatu i obie karty SIM umieścić w jednym smartfonie.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [25.10.2021]
  • iPhone SE 3/2022 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna (25.10.2021)
Sony Xperia Z4 też ma mieć wersję Dual-SIM

Sony Xperia Z3 też miała wariant Dual-SIM

Wybór telefonów tego typu jest dość ograniczony i nie każdy producent decyduje się na taki wariant. Zwykle warianty Dual-SIM można znaleźć w przypadku najtańszych urządzeń, a smartfony z górnej półki rzadko kiedy mają możliwość umieszczenia dwóch kart.

Wśród firm, które mają wersje Dual-SIM swoich smartfonów z górnej półki można wymienićhttp://www.pcworld.pl/news/397625/HTC.One.M8.w.wersji.Dual.SIM.trafi.wreszcie.do.Europy.html oraz Sony z topowymi Xperiami Z. Do sprzedaży trafiły obsługującehttp://www.pcworld.pl/news/398618/Debiutuje.Sony.Xperia.Z3.w.wersji.Dual.SIM.ale.smartfona.nie.kupisz.u.operatora.html oraz Xperia Z3 Compact. Dużo wskazuje na to, że w przypadku kolejnego topowego telefonu Sony będzie podobnie.

http://www.pcworld.pl/news/399996/Sony.Xperia.Z4.ma.pojawic.sie.od.razu.w.kilku.wariantach.html, którego debiutu spodziewamy się już za kilka miesięcy, też ma mieć wersję z dwoma slotami na kartę SIM. Wskazuje na to wniosek złożony przez producenta do FCC, czyli Federalnej Komisji Łączności (ang. Federal Communications Commission). Nie wskazuje on konkretnie na smartfon o nazwie Xperia Z4, ale tak można wywnioskować z dostępnych informacji.

źródło: pocketnow.com