Sony atakuje cyfrówkami

W ostatnim czasie producenci aparatów cyfrowych wyjątkowo często zasypują nas nowościami sprzętowymi. Tak też czyni Sony, wprowadzając do swojej oferty nowe cyfrówki serii Cyber-shot.

Sony atakuje cyfrówkami

Sony Cyber-shot DSC-L1

W październiku trafi na rynek model Cyber-shot DSC-L1. Jest to kompaktowy aparat cyfrowy z matrycą CCD o rozdzielczości 4,1 megapiksela, obiektywem o 3-krotnym zoomie optycznym oraz wyświetlaczu LCD o przekątnej ekranu 1,5 cala. Standardowa bateria litowo-jonowa zapewnia możliwość wykonania 220 zdjęć. Dostępnych jest 7 zaprogramowanych trybów wykonywania ujęć, a dodatkowo opcja rejestracji sekwencji wideo w rozdzielczości VGA (640 x 480 pikseli), z prędkością 30 klatek na sekundę. Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych Cyber-shot DSC-L1 kosztować ma 300 USD.

Odświeżeniu poddano również istniejące linie aparatów cyfrowych, dodając do obecnej oferty Sony modele Cyber-shot DSC-T3 oraz Cyber-shot DSC-V3. W obu aparatach w stosunku do poprzedników wydłużono żywotność baterii, dokonano pewnych zmian stylistycznych i powiększono wbudowane wyświetlacze LCD.

Zobacz również:

  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! (02.05.2023)
Sony atakuje cyfrówkami

Sony Cyber-shot DSC-V3

Cyber-shot DSC-V3, będący następcą DSC-V1 posiada matrycę o rozdzielczości 7,2 megapiksela, obiektyw z 4-krotnym zoomem optycznym oraz 2,5-calowy wyświetlacz LCD. Za nośnik zdjęć może mu służyć karta pamięci CompactFlash oraz MemoryStick. W porównaniu do poprzednika uruchamia się szybciej (2 sekundy), a jego bateria pozwala wykonać 260 zdjęć. Tu również użytkownik ma do dyspozycji 7 programów fotografowania oraz tryb rejestracji wideo (MPEG-1 z prędkością 30 klatek na sekundę). Za dostępny od października model Cyber-shot DSC-V3 zapłacimy 700 USD.

Sony atakuje cyfrówkami

Sony Cyber-shot DSC-T3

Niewiele odbiegający rozmiarami od typowej karty kredytowej model Cyber-shot DSC-T3 (następca modelu DSC-T1) to 5-megapikselowy aparat cyfrowy z obiektywem o 3-krotnym zoomie optycznym. Tym razem mamy do czynienia z 9 programami fotografowania, większym, 2,5-calowym wyświetlaczem LCD, oraz opcją rejestracji wideo w rozdzielczości VGA z prędkością 30 klatek na sekundę. W październiku Cyber-shot DSC-T3 zadebiutuje na rynku w cenie 500 USD, z dołączoną przystawką Cyber-shot Station, która umożliwiać będzie podgląd oraz drukowanie zdjęć. Dołączony do przystawki pilot pozwoli na zdalną kontrolę pokazu zdjęć na ekranie odbiornika telewizyjnego. Zadaniem przystawki będzie również ładowanie baterii aparatu.

Więcej informacji: Sony


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: