Sony będzie drukować

Przedstawiciele jednego z największych producentów sprzętu elektronicznego firmy Sony oświadczyli w poniedziałek, że planują "inwazję" na rynek drukarek.

Japoński potentat elektroniczny Sony planuje zdecydowane wejście na rynek drukarek. Urządzenia te pozostają bowiem tym segmentem rynku, w którym koncern nie ma zbyt mocnej pozycji. To jednak - zdaniem przedstawicieli firmy - ma się zmienić w ciągu najbliższych 5 lat.

Tak przynajmniej wynika z deklaracji Takeo Eguchi, członka zarządu Sony. Zapytany o to, w jaki sposób Sony zamierza konkurować z takimi potentatami na rynku drukarek, jak Canon czy Hewlett-Packard, odparł on, że firma już raz skutecznie podjęła takie wyzwanie: gdy uruchamiano produkcję konsoli PlayStation. "Technologia produkcji drukarek zmienia się co pół roku, nietrudno więc będzie nam rozpocząć takie przedsięwzięcie" - powiedział Takeo Eguchi.

Z deklaracji przedstawicieli firmy wynika, że głównym powodem zainteresowania nowym segmentem rynku była chęć uzupełnienia luki w produkcji. Drukarki były właściwie jedynym elementem zestawu komputerowego, których do tej pory nie produkowała Sony. Jak podkreślił Takeo Eguchi, japoński koncern zamierza skupić się na wytwarzaniu sprzętu przeznaczonego dla użytkowników indywidualnych.

Zwiastunami nowej polityki firmy będą dwie drukarki atramentowe, które na rynku pojawią się pod koniec 2001 r. Mają one umożliwić m.in. drukowanie kolorowych zdjęć bezpośrednio z cyfrowego aparatu lub kamery.


Zobacz również