Sony będzie produkować gry w Indiach

Twórca konsoli PlayStation 3, Sony Computer Entertainment, chce produkować część swoich gier w Indiach. Działania takie mają na celu znaczne obniżenie kosztów.

W wywiadzie udzielonym serwisowi DNA Atindriya Bose, manager Sony w Indiach, stwierdził że takie działania mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na rynek software'owy w tym kraju.

Sony pragnie wykorzystać swoich doświadczonych ludzi z takich studiów jak SingStar oraz Getaway po to, by zaopiekowali się programistami w Indiach. Ma to pomóc zdolnym, ale niedoświadczonym naukowcom na tworzenie gier na jak najwyższym poziomie.

Do tej pory cztery Indyjskie studia zajmują się już grami na konsole PlayStation 2 oraz PlayStation 3. Sony liczy na znaczne obniżenie kosztów. Na przykład teraz wyprodukowanie jednego tytułu na PlayStation 2 kosztuje średnio 3 do 5 milionów dolarów. Koszty produkcji tytułów na najnowszą konsolę Sony są jeszcze wyższe i sięgają nawet 30 milionów dolarów.

Bose przyznaje, że przyszłość indyjskiego rynku gier komputerowych zależeć teraz będzie od jakości gier jakie wyprodukują tamtejsze studia w najbliższym czasie.