Sony chcę przejąć Crunchyroll i zostać hegemonem na rynku Anime

Sony ma ambitne plany związane z Anime. Japoński producent zamierza zostać liderem rynku, a pomóc ma mu w tym wykupienie serwisu Crunchyroll .

Firma Sony jest z nami od 1946 roku, przez znacznie większą część swojej historii uchodziła za producenta elektroniki użytkowej, jak: telewizory, sprzęt audio czy różnego rodzaju odtwarzacze. Warto przypomnieć, że kultowy Walkman (odtwarzacz kaset magnetofonowych) również jest dziełem japońskiego producenta. Sony nigdy nie bało się inwestycji w nowe rynki i branże. Na początku lat 90-tych ubiegłego wieku producent stworzył swoją pierwszą konsolę do gier PlayStation i od tamtej pory uczynił z działu gamingowego filar swojej działalności. Na początku nowego tysiąclecia (jeszcze jako Sony Ericsson) włodarze firmy zainwestowali w rynek telefonów komórkowych, na którym niestety radzą już sobie nieco gorzej.

W ostatnich latach Sony dostrzegło, że znacznie lepiej radzi sobie w rozrywce, niż jako producent sprzętu. Sony Pictures Entertainment czy PlayStation to oddziały firmy, które od lat radzą sobie najlepiej i często pokrywają straty generowane przez inne gałęzie działalności producenta. Możliwe, że już niebawem Sony będzie mogło pochwalić się kolejny udanym projektem, tym razem skupionym wokół Anime.

Decydenci Sony dostrzegli potencjał w rodzimych animacjach i zamierzają zostać hegemonem branży. Japoński producent zaledwie trzy lata temu został właścicielem ogromnego serwisu streamingowego Anime - Funimation, a według najnowszych informacji, ma "chrapkę" już na kolejny - Crunchyroll.

Obecny właściciel Crunchyroll - AT&T, ma ostatnio kłopoty finansowe i chce je rozwiązać sprzedając m.in. serwis streamingowy. Cena wywoławcza wynosi 1 miliard dolarów. Taki wydatek to żaden problem dla Sony.

Crunchyroll to obecnie najpopularniejszy serwis VOD dla fanów Anime. Obecnie może się on pochwalić 70 milionami użytkowników, z czego 3 miliony regularnie opłacają abonament premium.

Zobacz również: Total War Saga Troy - odbierz grę za darmo na Epic Games Store