Sony chce wykupić prawa do marek Silent Hill, Metal Gear i Castelvania

Najnowsze odsłony kultowych serii gier: Silent Hill, Castlevania i Metal Gear, mogą być tytułami ekskluzywnymi na PlayStation 5.

W ciągu ostatnich kilku dni, nie możemy narzekać na brak informacji na temat przyszłości marki Silent Hill. Zaledwie kilka dni temu, jeden z wiarygodnych leaksterów – AestheticGamer, doniósł, że Konami współpracuje z Sony nad kolejnymi tytułami z serii. Ponoć mają to być dwa nowe tytuły, a jeden z nich zostanie stworzony bezpośrednio przez SIE Japan Studio. Dziś otrzymaliśmy kolejne informacje na ten temat.

Za najnowszymi wiadomościami stoi JackofallControllers, znany z przecieków związanych z Konami. Według jego doniesień, Sony jest poważnie zainteresowane wykupem franczyz: Silent Hill, Metal Gear i Castlevania. Firma planuje wskrzesić te kultowe serie jako tytuły ekskluzywne na swojej nowej generacji konsol – PlayStation 5. Może to potwierdzać wcześniejsze informacje, jakoby piecze nad stworzeniem nowych gier z uniwersum Silent Hill i Metal Gear, miałby sprawować Hideo Kojima, twórca oryginalnej serii Metal Gear. Reżyser przez wiele lat współpracował z Konami, jednak ich drogi rozeszły się w burzliwych okolicznościach. Niestety, informator nie podał wiadomości na temat stanowiska Konami w stosunku do propozycji Sony.

Studio założone przez Hideo Kojime - Kojima Productions, już wcześniej ściśle współpracowało z Sony. W efekcie tej kolaboracji powstał tytuł na wyłączność PlayStation 4 - Death Stranding, który miał premierę w zeszłym roku.

źródło: gamesrader.com