Sony: chcemy sukcesu konsoli Microsoftu (!)

Prezes Sony Worldwide Studios, Shuhei Yoshida, wypowiedział dziś dość zaskakującą kwestię. Stwierdził, że chce w Japonii sukcesu konsoli Xbox 360, ponieważ to zwróciłoby uwagę użytkowników na sprzęt nowej generacji - którym konkurencyjne Wii firmy Nintendo po prostu nie jest.

Sukces konsoli Microsoftu w Japonii miałby przekonać graczy do rozrywki high-definition, czyli z wysokiej jakości grafiką i inteligentnymi przeciwnikami. W efekcie zainteresowanie otaczające sprzęt z Redmond miałoby się przerodzić w ogólną ciekawość bardziej profesjonalnych tytułów, co mogłoby przyciągnąć ludzi do Sony PlayStation 3.

Na razie mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni rozczarowują Sony. Ludzie są bardziej zainteresowani poziomem oferowanej rozrywki i grywalnością niż poziomem zaawansowania technologicznego - a na tym rynku króluje Nintendo z Wii.

Jednocześnie Yoshida jest sceptyczny, gdy przypomnieć mu o sukcesie Xboksa 360 w ostatnich tygodniach (po obniżkach cen). Jego zdaniem w Japonii trudno mówić o wielkim sukcesie sprzętu Microsoftu - sądzi on, że najsłabsza pozycja PS3 to raczej chwilowy trend.

Warto przeczytać: "Sony: We want Xbox 360 to succeed in Japan" (w języku angielskim)