Sony: cyfrowe nowości z serii Cyber-Shot

Sony zaprezentował dzisiaj nowe modele kompaktowych aparatów cyfrowych z serii Cyber-Shot. Ich główną zaletą są nie tylko tylko nowości w oprogramowaniu, ale także w konstrukcji.

Zobacz też: Ranking PC Worlda - aparaty kompaktowe.

Dwa nowe modele z serii T, T90 oraz T900, zaoferują automatyczne rozpoznawanie twarzy oraz scenerii podczas wykonywania zdjęć. Dzięki temu możliwe będzie dobranie odpowiednich parametrów takich jak program tematyczny, nasycenie kolorów oraz dobór odpowiedniego balansu bieli. Wszystko to będzie możliwe bez konieczności ingerencji użytkownika w jakiekolwiek ustawienia aparatu. Będą to również pierwsze aparaty kompaktowe produkcji Sony, które pozwolą na nagrywanie filmów w jakości 720p. Obsługa całego urządzenia ma być znacznie bardziej intuicyjna dzięki ekranowi dotykowemu.

Sony: cyfrowe nowości z serii Cyber-Shot

Sony T90 (źródło: Electronista)

Oba modele są wyposażone w matryce o rozdzielczości 12 mln pikseli oraz posiadają czterokrotny zoomu optyczny. T90 obsługuje system stabilizacji obrazu oraz ekran o przekątnej 3 cali. Jego cena będzie wynosić około 300 dolarów. Model T900 oprócz ekranu o przekątnej 3,5 cali oferuje również nagrywanie wideo wraz z dźwiękiem w jakości stereo, a także wyjście HDMI.

Sony: cyfrowe nowości z serii Cyber-Shot

Sony T900 (źródło: Electronista)

Oprócz tego na rynku pojawi się ultrazoom H20, który również obsługuje automatyczne wykrywanie scenerii oraz pozwala na nagrywanie filmów w jakości 720p. Znajdziemy w nim także tryb wykrywania oraz priorytetu twarzy, czyli możliwość obrania jej jako główny punkt wyostrzenia fotografii. Półprofesjonalny H20 został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 10 mln pikseli, obiektyw z 10-krotnym zoomem optycznym oraz mechaniczny system stabilizacji obrazu. Obsługa aparatu możliwa jest za pomocą ekranu o przekątnej 3 cali. Przewidywana cena to około 280 dolarów.

Sony: cyfrowe nowości z serii Cyber-Shot

Sony H20 (źródło: Electronista)

Pozostałe premiery Sony to tradycyjne kompakty. W230 posiada matrycę o rozdzielczości 12 mln pikseli oraz czterokrotny zoom optyczny. W przeciwieństwie do serii T, umożliwia nagrywanie filmów jedynie w rozdzielczości 640 x 480 pikseli. Jego cena będzie wynosić około 200 dolarów. W290 w cenie 250 dolarów zaoferuje pięciokrotny zoom oraz nagrywanie filmów w jakości 720p. Znajdziemy w nim również funkcję priorytetu twarzy.

Sony: cyfrowe nowości z serii Cyber-Shot

Sony W230 (źródło: Electronista)

Sony: cyfrowe nowości z serii Cyber-Shot

Sony W290 (źródło: Electronista)

Wszystkie modele trafią na rynek w kwietniu, a ich przedsprzedaż prowadzona będzie od marca.