Sony dla początkujących

Na rynek trafi niedługo Sony DSC-P20 - aparat cyfrowy przeznaczony dla początkujących amatorów fotografii.

Japoński koncern Sony zaprezentował swój najnowszy produkt - cyfrowy aparat fotograficzny DSC-P20. Jak mówią przedstawiciele firmy, jest to urządzenie przeznaczone raczej dla początkujących amatorów fotografii. DSC-P20 jest lekki oraz łatwy w obsłudze - zaprojektowano go z myślą o użytkownikach, którzy zwykle noszą aparat przy sobie, wypatrując okazji do zrobienia zdjęcia.

"Mimo, że nie jest to aparat najwyższej jakości, to jednak ma on wiele funkcji, które z pewnością zainteresują potencjalnych klientów - np. możliwość cyfrowego edytowania wykonanych nim fotografii. Możliwe jest również przesyłanie zdjęć (za pośrednictwem komputera PC) do osób korzystających z telefonów komórkowych japońskiej sieci NTT DoCoMo's " mówi Saori Takahashi, rzecznik Sony.

Urządzenie komunikuje się z komputerem za pośrednictwem złącza USB; Aparat wyposażony jest w nośnik Memory Stick o pojemności 128 MB, na którym można zapisać do 786 zdjęć (najniższej jakości). Sony DSC-P20 do japońskich sklepów trafi 1 sierpnia - kosztować ma ok. 240 USD.


Zobacz również