Sony dla wymagających

Koncern wprowadził do swojej oferty aparat cyfrowy o nazwie Cyber-shot DSC-F828, wyposażony w matrycę o rozdzielczości aż 8 megapikseli i układ optyczny firmy Carl Zeiss.

Sony dla wymagających

Zdaniem producenta, nowa cyfrówka nie jest skierowana do profesjonalistów, ale do "wymagających hobbystów". Może o tym świadczyć niezbyt wygórowana jak na sprzęt o takich parametrach cena. W USA aparat ma kosztować ok. 1200 USD.

Sony DSC-F828 ma być następcą popularnego, 5-megapiskelowego modelu DSC-717. Oba aparaty wyposażono zresztą w takie same elementy optyczne, pochodzące z legendarnej już niemieckiej firmy Carl Zeiss.

Nowa cyfrówka Sony pozwala na zapisywanie zdjęć w formatach JPEG, TIFF oraz RAW. Fotografie mogą być przechowywane na kartach pamięci Memory Stick, Memory Stick Pro, Compact Flash lub Microdrive. Optyka aparatu umożliwia uzyskanie 7-krotnego zbliżenia fotografowanych obiektów. Dodatkowo producent wyposażył aparat w 14-krony zoom cyfrowy. Aparat komunikuje się z komputerem za pośrednictwem złącza USB 2.0

Sony DSC-F828 ma trafić do sprzedaży na początku listopada.