Sony: dobra sprzedaż Wii nam nie przeszkadza

Jeden z szefów Sony, Howard Stringer, stwierdził ostatnio że bardzo dobra sprzedaż Wii nie uderza w producenta PlayStation 3. Jego zdaniem konsola Nintendo skierowana jest do zupełnie innej grupy odbiorców.

Howard Stringer przyznał, w wywiadzie udzielonym magazynowi Die Welt, że Nintendo Wii jest bardzo dobrze zaprojektowaną konsolą skierowaną do dość specyficznej grupy odbiorców. Jego zdaniem, PlayStation 3 przeznaczona jest raczej dla graczy, którzy spędzają przez telewizorem znacznie więcej czasu.

"Prawdą jest, że Sony traci na sprzedaży konsol, a Nintendo zyskuje. Świadczy to o tym, że nasz model biznesowy nie jest idealny. Jednak sukces naszego konkurenta nam nie przeszkadza, ponieważ nie szkodzi naszej firmie. Dużo pieniędzy zarabiamy przecież na sprzedaży gier."

Stringer spytany o to, czy Sony odzyska kiedykolwiek pieniądze przeznaczone na wypuszczenie konsoli PlayStation 3 na rynek, odpowiedział że zajmie to sporo czasu. Obecnie priorytetem firmy jest obniżenie kosztów produkcji sprzętu.

Zobacz także:

Microsoft: nieprawda, że konsolowa wojna już się zakończyła

David Reeves: na konsolowej wojnie zyskują tylko gracze

Japonia: Xbox 360 sprzedaje się lepiej niż PlayStation 3


Zobacz również