Sony drożeje

Koncern zamierza podnieść ceny produkowanych przez siebie komputerów PC. Najbardziej zdrożeją notebooki oraz "desktopy" wyposażone w monitory LCD. O podwyżkach zadecydowały rosnące szybko ceny paneli do monitorów tego typu.

Koncern Sony zamierza podnieść ceny produkowanych przez siebie komputerów PC. Najbardziej zdrożeją notebooki oraz "desktopy" wyposażone w monitory LCD. O podwyżkach zadecydowały rosnące szybko ceny paneli do monitorów tego typu.

Informację podano w piątek po południu – już wtedy wiadomo było, że zdrożały niektóre z produkowanych przez Sony notebooków. Podwyżki wyniosły od 100 do 200 USD – w zależności od modelu.

To pierwsza od dawna podwyżka cen komputerów – cytowany przez magazyn Zdnet.com analityk IDC Roger Kay zwraca uwagę na fakt, iż producenci zwykle wolą "osłabić" konfigurację komputera niż podnieść jego cenę. Niestety, rosnące ceny paneli LCD sprawiły, że kolejne firmy decydują się na ten niepopularny krok – przed Sony o podniesieniu cen komputerów poinformowały m.in. NEC oraz Apple.


Zobacz również