Sony: filmy HD z Internetu

Amerykański oddział koncernu Sony uruchomił serwis wideo, przeznaczony dla posiadaczy konsoli PlayStation3 oraz PlayStation Portable (PSP). W katalogu usługi dostępne są pełnometrażowe filmy w HD, a także seriale i programy telewizyjne.

W serwisie obecnie dostępnych jest ok. 300 filmów fabularnych oraz ok. 1,2 tys. odcinków seriali telewizyjnych - znaczna część z nich dostępna jest w dwóch wersjach: w standardowej rozdzielczości (SD) oraz w HD (High Definition). Znajdziemy wśród nich zarówno produkcje Sony, jak i kilku koncernów filmowych, które zgodziły się na udostępnienie swojego katalogu - są to m.in. 20th Century Fox, Lionsgate Entertainment, MGM Studios, Paramount Pictures, Sony Pictures Entertainment, Warner Bros. Entertainment oraz The Walt Disney Studios.

Dostęp do usługi mają jedynie posiadacze którejś z nowych konsoli Sony - PS3 lub PSP (do zalogowania się niezbędne jest podanie loginu do sieci PlayStation Network). Po wybraniu filmu i uiszczeniu opłaty można zacząć pobierać film - co ważne, z rozpoczęciem oglądania nie trzeba czekać na pobranie całości. Możliwe jest także uruchomienie pobierania i włączenie gry - tak, by po zakończeniu rozgrywki można było zacząć seans.

Za wypożyczenie 1 filmu (użytkownik może oglądać go wielokrotnie w ciągu 1 doby) trzeba zapłacić od 3 do 6 USD (w zależności od atrakcyjności danej pozycji). Pobranie na własność kosztuje od 10 do 15 USD. Filmy zabezpieczone są przed nieautoryzowanym kopiowaniem technologią Marlin DRM - użytkownik ma jednak prawo skorzystać z tej samej kopii zarówno na PS3, jak i na PSP.