Sony i Nintendo poprawiają konsole

Firmy Sony i Nintendo usuwają usterki z wprowadzonych niedawno na rynek konsol. Podczas gdy Sony udostępnia aktualizację oprogramowania konsoli, Nintendo szuka rozwiązania problemu "zrywających się pasków i latających kontrolerów".

Sony udostępniło uaktualnienie oprogramowania do Playstation 3, które rozwiązuje między innymi problem z poprawnym ustalaniem rozdzielczości wideo, na który narzekało wielu użytkowników. Aktualny firmware można pobrać i zainstalować przy pomocy funkcji System Update, lub też przez komputer PC i przenośną pamięć flash. Oprócz poprawienia błędu dotyczącego ustawiania rozdzielczości, nowe oprogramowanie rozwiązuje także problem dotyczący kontrolerów USB przeznaczonych dla konsoli PlayStation 2, mogą być one teraz bez problemu używane w grach z PS2 uruchamianych na PS3. Dodatkowo pojawiło się także narzędzie do backupu danych z twardego dysku konsoli i przywracania utworzonych kopii zapasowych oraz wsparcie dla pilota zdalnego sterowania (do odtwarzania filmów Blu-Ray), który ma się pojawić w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Witryna z uaktualnieniem.

Nintendo natomiast ma problemy z hardware'm - a mianowicie z paskiem od kontrolera, który okazała się mało wytrzymały i potrafi się zerwać w trakcie emocjonującej rozgrywki. Kilku użytkowników donosiło już o kontrolerach rozbitych na telewizorze, meblach, czy też na innych graczach. Szef Nintendo, Satoru Iwata, stwierdził, że pomimo testów okazało się, że niektórzy gracze ekscytują się ponad miarę grając na Wii, co może prowadzić do takich wypadków. Firma sprawę traktuje bardzo poważnie i szuka najlepszego rozwiązania problemu.