Sony i nowa "odchudzona" konsola PS3? Nigdy nie mów nigdy

Firma Sony być może szykuje interesującą propozycję dla graczy. Mowa tutaj o jeszcze bardziej "odchudzonej" konsoli PlayStation 3.

Konsola PlayStation 3 miała premierę na początku listopada 2006 roku. We wrześniu 2009 roku na rynku zagościła natomiast jej wersja Slim, która cechowała się znacznie mniejszymi gabarytami, mniejszą wagą oraz mniejszym apetytem na energię.

Od jakiegoś czasu w Internecie pojawiały się jednak spekulacje na temat prac firmy Sony mających na celu skonstruowanie jeszcze bardziej "odchudzonej" konsoli PS3. Interesującej wypowiedzi na ten temat udzielił właśnie Shuhei Yoshidy:

"Nie zapowiadaliśmy nic nowego w zakresie zmian sprzętowych dotyczących PS3. Jednak nigdy nie mów nigdy. Nasi inżynierowie stale pracują nad tym, aby wszystko było mniejsze i tańsze w produkcji"

Zobacz również:

Na uwagę zasługuje oczywiście zwrot "nigdy nie mów nigdy". Czyżbyśmy więc faktycznie mogli spodziewać się wspomnianej konsoli? Wydaje się, że jest to możliwe, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, iż już za dwa miesiące (dokładnie w dniach od 15 do 19 sierpnia) odbędą się w Kolonii w Niemczech wielkie targi gier wideo: Gamescom.

Co sądzicie o mniejszej i co najważniejsze tańszej konsoli PlayStation 3?