Sony: kamera dla internetowych filmowców

W ofercie koncernu Sony pojawiła się nowa miniaturowa cyfrowa kamera wideo - Net-sharing CAM. Jest ona przeznaczona przede wszystkich dla osób planujących opublikowanie zarejestrowanych materiałów w internetowych serwisach filmowych, takich jak np. YouTube.com.

Kamera potrafi zapisywać rejestrowany obraz w dwóch trybach - o rozdzielczości 320 x 240 pikseli (15 klatek na sekundę) oraz 640 x 480 pikseli (z prędkością 30 klatek/s). Przedstawiciele koncernu tłumaczą, że rozdzielczości te są w pełni wystarczające dla materiałów tworzonych z myślą o publikowaniu online. Co więcej, w komplecie z urządzeniem użytkownik znajdzie specjalne oprogramowanie, upraszczające proces kopiowania filmów z kamery i przesyłania ich do serwisów filmowych.

Sony: kamera dla internetowych filmowców

Sony Net-sharing CAM

Rejestrowane materiały zapisywane są na karcie pamięci Memory Stick Duo - firma informuje, że karta o pojemności 2 GB powinna pomieścić do 5 godzin filmów. Urządzenie wyposażone jest w złącze USB 2.0, funkcję robienia zdjęć, ma wbudowaną lampę błyskową, 4x zoom cyfrowy oraz 2,4-calowy kolorowy wyświetlacz LCD. Cenę kamery ustalono na 200 USD - w sprzedaży powinna ona pojawić się w najbliższych dniach.