Sony: kino domowe w wersji mini

Firma Sony przedstawiła nowy zestaw kina domowego - DAV-IS10. Składa się on z odtwarzacza DVD, subwoofera oraz pięciu głośników satelitarnych.

System nagłośnienia składa się z pięciu miniaturowych kolumienek satelitarnych (o wielkości piłeczki golfowej) oraz subwoofera. Jego całkowita moc to 450 W (5 x 50 W plus 2 x 100 W - dwudrożny subwoofer).

Miniaturowa satelitka wielkości piłki golfowej

Miniaturowa satelitka wielkości piłki golfowej

Nowość wspiera technologię BRAVIA Theatre Sync, która ułatwia - poprzez złącze HDMI - integrację z wybranymi modelami telewizorów Sony BRAVIA (operacje przeprowadzane za pomocą jednego uniwersalnego pilota). Jednostką centralną zestawu jest odtwarzacz DVD, który po podłączeniu (interfejs HDMI) do odpowiedniego telewizora HD potrafi przeskalować materiał do formatu 720p lub 1080i.

Sony DAV-IS10

Sony DAV-IS10

Dysponuje on dotykowymi przyciskami oraz systemem DIGITAL MEDIA PORT, umożliwiającym komunikację z różnymi przenośnymi odtwarzaczami muzycznymi, w tym telefonami komórkowymi oraz sieciami Bluetooth i Wi-Fi. Warto też wspomnieć o funkcji automatycznej kalibracji DCAC (Digital Cinema Auto Calibration).

DAV-IS10 trafi do sprzedaży w lipcu w cenie 800 USD.

Więcej informacji można znaleźć w informacji prasowej.