Sony: kończą się zapasy konsoli z dyskiem 60GB

Ciąg dalszy serialu "Sony obniża ceny swojej konsoli". W tym odcinku dowiemy się jak wyglądają magazyny japońskiego giganta oraz czy obniżka ceny nowszej wersji maszyny jest bardzo, czy tylko trochę prawdopodobna. W roli głównej rzecznicy prasowi firmy.

Ostatnio Sony wydało oświadczenie, w którym poinformowało użytkowników, że obecnie w magazynach znajdują się jedynie resztki konsol z dyskiem twardym o pojemności 60GB. Przedstawiciel firmy stwierdził, że cały zapas konsol jest już w sklepach lub trafił nawet do użytkowników. Podobno jeśli ktoś chce nabyć starszą wersję Playstation 3 powinien się spieszyć, bo niedługo nie będzie dostępna w ogóle.

Wszystko OK, tyle, że nie zgadza się to z wcześniejszymi zapowiedziami konsorcjum. Jeszcze w lipcu szefowie firmy twierdzili, że konsol starczy na następne kilka miesięcy, a obniżka nie jest robiona po to aby wyprzedać stare zapasy. Wtedy też Sony twierdziło, że w późniejszym terminie zamierza zredukować cenę nowej konsoli z dyskiem 80GB do $499.

Swoją drogą, ciekawe jakiej matematyki użyli spece z Sony, że pomylili się o kilka miesięcy. Playstation 3 nie jest bowiem najlepiej sprzedającą się konsolą. Mówiąc bardziej dosadnie jest, póki co, porażką konsorcjum. Jak przy takim poziomie sprzedaży można było wyprzedać kilkumiesięczne zapasy? Pozostaje to zagadką.

Co więcej teraz nie ma również pewności co do obniżki ceny nowego modelu. Sony nie zamierza komentować tej sprawy aż do czasu wyprzedania wszystkich egzemplarzy 60GB konsoli.