Sony kończy produkcję lustrzanki Alpha SLT-A33

Firma Sony poinformowała o zakończeniu produkcji aparatu SLT-A33. Lustrzanka z półprzepuszczalnym lustrem przeznaczona dla amatorów zadebiutowała na rynku w sierpniu ubiegłego roku.

Informacja o wstrzymaniu produkcji lustrzanki pojawiła się na japońskiej stronie internetowej producenta. W krótkim oświadczeniu nie podano żadnych przyczyn tej niespodziewanej decyzji. Jest ona zaskoczeniem, gdyż model A33 był dostępny w oficjalnej sprzedaży niezwykle krótko - niecałe 7 miesięcy.

Po ogłoszeniu przez Sony swojej decyzji pojawiły się opinie, że wycofanie się z produkcji tego modelu było spowodowane problemami z przegrzewającą się matrycą. Użytkownicy wielokrotnie skarżyli się bowiem na problemy z sensorem w A33, szczególnie podczas filmowania.

Inna teza głosi, że A33 została wycofana z produkcji, ponieważ niedługo ma ją zastąpić nowszy model aparatu z półprzepuszczalnym lustrem. W sieci już od jakiegoś czasu krążą plotki o lustrzance oznaczonej symbolem A35. Według nich aparat ma zostać zaprezentowany już w kwietniu tego roku.

Model Sony Alpha SLT-A33 będzie dostępny w oficjalnej sprzedaży do wyczerpania zapasów.