Sony: koniec z żółtymi karteczkami!

Jeżeli w celu zapamiętania ważnej informacji zapisujesz wszystko na małych żółtych karteczkach i przylepiasz je na obudowie monitora (ograniczając sobie w ten sposób widoczny obszar), oferta firmy Sony przeznaczona jest właśnie dla Ciebie. Zaprezentowała ona bowiem nowe monitory LCD serii E, które powinny rozwiązać ten problem.

Nowa propozycja dotyczy dwóch monitorów LCD - SDM-E76D i SDM-E96D. Aby rozwiązać problem przyklejanych karteczek z notatkami, wyposażono je w specjalną podstawę, która oddaje do dyspozycji użytkownika sporo płaskiej powierzchni. Jest w niej też odpowiednia szczelina, w której bez problemu będziemy mogli umieścić długopisy. Przyciski funkcyjne znajdują się w luce po prawej stronie.

Sony: koniec z żółtymi karteczkami!

Sony SDM-E76D

Pierwszy z monitorów wyposażony został w 17-calowy wyświetlacz, natomiast drugi dysponuje 19-calowym ekranem. Ich maksymalna rozdzielczość wynosi 1280 x 1024 pikseli, kontrast odpowiednio 600:1 i 700:1, natomiast deklarowany przez producenta czas odpowiedzi matrycy to 8 ms. Wśród dostępnych złącz znalazło się zarówno analogowe jak i cyfrowe.

Nowe monitory serii E powinny trafić na półki europejskich sklepów 19 czerwca. Niestety, nie wiadomo na razie, ile będą kosztować.