Sony ma powody do świętowania - 10 milionów PS4 sprzedane!

Konsole PlayStation 4 przyjęły się na świecie w ilości, jaka zaskoczyła samo Sony. Dominacja nad Xbox One jest od miesięcy oczywista, a dzisiejsza informacja tylko to potwierdza.

Na całym świecie sprzedanych zostało już ponad 10 milionów najnowszych konsol Sony, a ponieważ sprzedaż ruszyła w połowie listopada 2013, mamy tu okres dziewięciu miesięcy z hakiem. Daje to przeciętną ponad miliona sprzedanych konsol na miesiąc, czyli dziennie sprzedaje się ponad 33 000 urządzeń. Przypomnę, że w kwietniu Sony chwaliło się siedmioma milionami, a więc w ostatnim kwartale znalazły się kolejne 3 miliony nabywców konsoli. Od czasu premiery sprzedało się ponad 30 milionów gier na PS4 - zarówno w wersji cyfrowej, jaki pudełkowej. Jest to skok od kwietnia o 10 milionów.

Największy konkurent - czyli Microsoft - nie podał jeszcze nowego raportu sprzedaży Xbox One, jednak z pewnością do Sony mu jeszcze daleko. Zauważmy jednak, że wczoraj zapowiedziano mnóstwo nowych funkcji i ulepszeń dla tej konsoli, co może wpłynąć na jej sprzedaż na świecie.