Sony ma w zanadrzu jeszcze kilka gier na wyłączność PlayStation 5, prezentacja już w sierpniu

Okazuje się, że Sony nie pokazało nam jeszcze wszystkiego. Japoński producent trzyma kilka "perełek" na sierpniowy pokaz - State of Play.

Podczas wydarzenia "The Future of Gaming" Sony pokazało nam nie tylko jak prezentować będzie się PlayStation 5, ale przede wszystkim ogłoszono mnóstwo tytułów na wyłączność konsoli jak: Horizon 2 Forbidden West, Spider-Man: Miles Morales, Gran Turismo 7 czy Demon’s Souls Remake. Nie wspominając już o prezentacji gier zewnętrznych deweloperów, jak choćby Resident Evil Village od Capcomu.

Okazuje się, że to nie koniec niespodzianek, jakie czekają na nas w najbliższych tygodniach. Microsoft właśnie ogłosił, że już 23 lipca odbędzie się prezentacja gier na Xbox Series X. Amerykański producent chce zadośćuczynić graczom swoją ostatnią, niezbyt udaną konferencję i ma zaprezentować najważniejsze tytuły tworzone przez wewnętrzne studia. Jest to o tyle istotne, że, jak donosi Tom Phillips - dziennikarze Eurogamera, Sony ma w planach wydarzenie kontrujące pokaz Microsoftu.

Zobacz również:

Rzeczony State of Play ma się odbyć już na początku sierpnia. Japoński producent ma ponoć w zanadrzu jeszcze kilka ciekawych produkcji, zarówno od wewnętrznych deweloperów, jak i tych przygotowywanych przez zaprzyjaźnione studia z całego świata. Czego możemy się spodziewać? Wśród licznych plotek na temat PlayStation 5 najczęściej przewija się marka Silent Hill, choć na ten moment ciężko powiedzieć, czy będzie to remake pierwszej odsłony serii czy zupełnie nowa produkcja. Wcześniej spekulowano również o kolejnej odsłonie cyklu Final Fantasy, choć na ten moment bardziej prawdopodobna wydaje się zapowiedź Final Fantasy 7 Remake Part 2.

Jeśli domysły Tom'a Phillips'a się potwierdzą, to czeka nas wyjątkowo "gorące" lato w branży gier.

Zobacz również: Assassin’s Creed Valhalla na 30 minutowym materiale z rozgrywki