Sony ma zamiar sprzedać niemal dwa razy więcej konsol PS5 niż PS4

Sony nie ukrywa swoich ambicji i zdradziło, że celuje w znacznie lepszy wynik sprzedaży PlayStation 5, niż miało to miejsce w przypadku PS4.

ps5

Sony bardzo ambitnie podchodzi do nowej generacji konsol. Japoński producent nie tylko przygotował ciekawy sprzęt, w postaci PlayStation 5, ale również zapowiedział już wiele interesujących gier, jak choćby: Demon's Souls, Horizon Forbidden West czy Gran Turismo 7. Nic zatem dziwnego, że Sony, po udanej dla siebie ósmej generacji, chce kontynuować dobrą passę.

Sony szykuje 15 milionów konsol PlayStation 5

W jednym z ostatnich wywiadów, Jim Ryan - CEO Sony Interactive Entertainment, zdradził, że jego firma planuje sprzedać w pierwszym roku fiskalnym znacznie więcej egzemplarzy konsoli PS5 niż miało to miejsce w przypadku PlayStation 4. O jakich liczbach dokładnie mówimy? Przypomnijmy, PS4 trafiło do blisko 7 milionów graczy w pierwszym roku swojego istnienia na rynku. Natomiast spekuluje się, że analogicznym okresie, Sony celuje nawet w 12 - 15 milionów sprzedanych pudełek z PS5.

Jak łatwo policzyć, mówimy tu o niemal dwukrotnie większych oczekiwaniach względem sprzedaży PlayStation 5 niż miało to miejsce w przypadku PS4. Biorąc pod uwagę zainteresowanie konsolami dziewiątej generacji, możemy zaryzykować stwierdzenie, że Sony powinno bez większych problemów zrealizować swoje plany. Oczywiście, o ile, na rynek trafi dostatecznie duża ilość konsol.

Sony ma wyraźne problemy z produkcją PS5 bądź nie przewidziało aż tak dużego zainteresowania przedsprzedażą konsoli. Obecnie, zamówienie konsoli graniczy z cudem. Co więcej, liczne sklepy (w tym polskie) anulują niektóre zamówienia pre-order.

Zobacz również: PS5 - poznaliśmy rzeczywistą pojemność dysku SSD, nie jest dobrze