Sony może skończyć z produkcją tanich smartfonów z linii Xperia

Sony jest jednym z producentów smartfonów i tabletów z systemem Android, ale nie radzi sobie zbyt dobrze na tym rynku. Segment mobilny przynosi straty, a japoński producent rozważa zmiany w strategii. Najprawdopodobniej w przyszłości firma skupi się wyłącznie na modelach z górnej półki jakościowej i cenowej.

Jeśli wierzyć kolejnym już doniesieniom o zmianie strategii Sony na rynku mobilnym, to firma w przyszłości miałaby pozbyć się z portfolio produktów urządzeń mobilnych z niskiej i średniej półki cenowej. Dzisiaj cały dział mobilny Sony przynosi firmie straty i skupienie się na urządzeniach wyłącznie z górnej półki miałoby ograniczyć koszty związane z utrzymaniem szerokiego wachlarza produktów przeznaczonych dla różnych odbiorców.

Jak donosi Bloomberg, firma ma już w planach takie działania, chociaż producent nie potwierdził jeszcze oficjalnie tych doniesień. Jeśli wierzyć tym informacjom, przyczyną zmiany podejścia Sony do rynku mobilnego miałaby być niska sprzedaż urządzeń na rynku chińskim, gdzie dominują dziś lokalni producenci. Japończycy nie mają też rozwiniętej sieci dystrybucji w Stanach Zjednoczonych, gdzie smartfony Xperia nie są dostępne u wszystkich dużych operatorów telefonii komórkowej.

Sony może skończyć z produkcją tanich smartfonów z linii Xperia

Firma ma jednak najwyraźniej w planach pracę nad siecią dystrybucji i to głównie na rodzimym rynku, w Europie oraz w USA, ale nie dotyczy to podobno tanich urządzeń. Zamiast tego producent ma skupić się na smartfonach i tabletach z górnej półki, takich jak zaprezentowana we wrześniu tego roku rodzina sprzętów Xperia Z3 oraz jej następcy.

źródło: bloomberg.com