Sony może zaprezentować PlayStation 5 już w przyszłym tygodniu!

Na temat PlayStation 5 wiemy już całkiem sporo, ale japoński producent wciąż nie zaprezentował nam oficjalnie swojej konsoli. To się może zmienić, już w przyszłym tygodniu.

Pierwszą konsolę dziewiątej generacji już poznaliśmy, Microsoft postanowił zaskoczyć wszystkich podczas tegorocznej edycji The Game Awards i ujawnił nam Xbox Series X. Sony tymczasem mówi o swojej nowej konsoli całkiem sporo, ale wciąż jej oficjalnie nie zaprezentowało. Coraz więcej wskazuje, że japoński producent nie chce dłużej czekać z przedstawieniem PlayStation 5 i pokaże nam swój najnowszy sprzęt podczas tegorocznych targów CES w Las Vegas.

Sony planuje w "stolicy hazardu" ogromną konferencję pod hasłem "przyszłość nadchodzi". Choć nie ujawniono jeszcze co na niej zobaczymy, to dzisiaj przedstawiciele Sony opublikowali wiadomość o krótkiej, acz znaczącej treści.

Przyszłość nadchodzi. Na targach CES 2020 firma Sony przedstawi wyjątkową wizję przyszłości, łącząc kreatywność i technologię jak nigdy dotąd, aby uwolnić nowe doznania i emocje. - Sony

Czy Sony ma na myśli PlayStation 5? Wydaje się, że tak. CES to jedna z największych imprez technologicznych na świecie. Japoński producent musi ją wykorzystać, jeśli nie chce, aby Microsoft i Xbox Series X swobodnie zdobywały sobie coraz większą popularność i uznanie. Następna okazja nadarzy się dopiero podczas E3 2020 (czerwiec 2020), czyli stanowczo za późno.

Czy nasze spekulacje się potwierdzą? Tego dowiemy się podczas konferencja Sony na targach CES 2020, która odbędzie się już w najbliższy poniedziałek o godzinie 17:00 czasu lokalnego (2:00 w nocy czasu polskiego).

źródło: wccftech.com