Sony na targach IFA 2013 zaprezentowało oficjalnie swój nowy smartfon Xperia Z1

Firma Sony po pół roku od premiery swojego flagowego modelu telefonu zaprezentowała jego następcę. Jest nim nieco większy i lepszy pod względem użytych podzespołów model o nazwie Xperia Z1, który powinien trafić do sprzedaży do końca września.

Pod względem wyglądu nowa Xperia niewiele różni się od poprzednika. jest dość cienka, ma płaskie plecki dość ostre kanty. Dużym plusem jest jednoczęściowa aluminiowa ramka z aluminiowym przyciskiem blokady. Telefon jest bardzo elegancki i sprawia solidne wrażenie. Niemal cały front zajmuje ekran, który ma przekątną o długości aż pięciu cali i rozdzielczość 1920 na 1080 pikseli korzystający z technologii Sony Mobile BRAVIA Engine 2 oraz Triluminos Display.

Pod względem specyfikacji trudno temu urządzeniu cokolwiek zarzucić. Telefon napędza układ Snapdragon 800, będący najszybszą jednostką w ofercie producenta, wspiera łączność LTE. Dopełnia go aż 2 GB pamięci operacyjnej. Wbudowana pamięć to 16 GB, którą można dodatkowo rozszerzyć za pomocą slotu na karty microSD. Perełką wśród użytych podzespołów jest aparat robiący zdjęcia w rozdzielczości aż 20,7 megapiksela.

Sony na targach IFA 2013 zaprezentowało oficjalnie swój nowy smartfon Xperia Z1
Specyfikacja jest zdecydowanie topowa, ale nowy smartfon Sony, podobnie jak jego poprzednika, na tle innych modeli wyróżnia zwłaszcza jedna cecha: wodoodporność. Używając Xperii Z1 użytkownik nie musi się stresować, że telefon wpadnie do zlewu lub uszkodzi się podczas rozmowy w deszczu. Elementy takie jak slot na karty pamięci, kartę SIM oraz port microUSB są przykryte zaślepkami, a port minijack został uszczelniony.

Telefon dostępny będzie w trzech kolorach: czarnym, białym oraz fioletowym.